לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המזכיר הראשון של שגרירות רוסיה ביקר אתמול בהיכל שלמה

דן עם מנהל ההיכל בדבר האפשרות לחילופי משלחות רצון טוב של רבנים בין ישראל לרוסיה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 04/03/1964 (יום רביעי)
האפשרות לביצוע חילופי משלחות של רצון טוב, המורכבות מרבנים ועסקני בתי כנסת בין ישראל לבין ברית המועצות, נידונה אתמול בהרחבה, בפגישה שקוימה בין המזכיר הראשון של השגרירות הסובייטית בישראל מר נ. פ. פאקאמאוזיאנץ, לבין מנהל "היכל שלמה" בירושלים הד"ר צבי הרכבי.

נושא זה הועלה גם במכתבים ששיגר רבה של מוסקבה, הרב י. ל. לוין. כזכור הודיע עתון "חרות" על קיומה של תכנית חילופי משלחות, עוד לפני כשבועיים.

המזכיר הראשון של השגרירות הסובייטית ביקר אתמול בספריית "היכל שלמה" ונתקבל ע"י המנהל ד"ר צבי הרכבי. השיחה נמשכה כשעתיים ונסבה על ענינים דתיים ואחרים.

לסופרנו נודע שד"ר הרכבי הביע בשיחה זו, את הערכתו החיובית על הופעת האנתולוגיה של משוררי ישראל (תרגומים לרוסית משירתם של משוררי ישראל דהיום) שהופיעה במוסקבה. לעומת הנזק והפגיעה שבהופעת החוברת המשמיצה את היהדות ואת ישראל, של אחד בשם מ. בלינקי ("מהו התלמוד ?"), שגם היא הופיעה במוסקבה, ופרסומים הדומים לה.

בעת השיחה הובע ע"י ד"ר הרכבי סיפוק על אפשרות משלוח מצות מישראל לברית המועצות. עם זאת דובר גם על היוקר של החבילות (75 ל"י ל-4 ק"ג). כן דובר על הופעת שירי ביאליק ברוסית בתרגומו של ז'בוטינסקי, שעותק אחד גם נשלח לשגריר ברית המועצות בישראל מר בודרוב, שענה בתודה על המשלוח.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שדרות רוטשילד 46, תל אביב (שגרירות ברית המועצות בישראל (בשנים 1948-1967)) | מוסקבה, רוסיה | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות