לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חנא סיניורא סירב לפרסם ב "אל פג'ר" מכתב איש נטורי קרתא נגד הכהניזם


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 19/08/1985 (יום שני)
חנא סניורה העורך הראשי של עתון "אל פאג'ר" המופיע במזרח ירושלים, סירב לפרסם מאמר של הרב משה הירש בגנות הכהניזם, כדי לא לשלהב יצרים ולגרום לאי-שקט בגדה וברצועה.

ב"אל פג'ר" בשפה האנגלית הופיע ב- 9 באוגוסט מאמר תחת הכותרת "מה שכן מגיע לכהניזם" ובו מגנה "שר החוץ של נטורי קרתא", הרב משה הירש, את הכהניזם, את המדינה הציונית, את צה"ל, ואת חוקי הכנסת "המינית". המאמר אושר בצנזורה הצבאית, למרות זאת החליט העורך לעכב את פירסומו בערבית.
סיניורא, שיצא לרבת-עמון כדי להשתתף בשיחות המשלחת הירדנית-פלשתינאית עם המימשל האמריקאי, החליט לדחות את פרסום המאמר בערבית, מתוך חשש שהדבר עלול להשפיע לרעה על השיחות, בגלל אי-השקט שיגרום.

בשיחה עם סופר "דבר" אמר הרב הירש, כי הוא מכיר את סיניורא כאיש הגון, ישר ובנון, שאינו מחפש דרכים ואמצעים כדי לערער את הסדר ואורח החיים השקט בשטחים, אבל בו בזמן הוא גם איש היודע כיצד להשיג, בדרכים כשרות, את מטרתו, שהיא החזרת הזכויות הלגיטימיות של העם הפלשתינאי.
"על רקע זה יש לנטורים ולסיניורא שפה, מטרה ומכנה משותפים – שניהם שוחרי השלום האמיתי, כי היעוד והשליחות של נטורי קרתא הוא להביא את דבר ה' מירושלים, ואת האמת לא רק לתושבי השטחים, כי אם לעולם ומלואו כולו", אמר הירש.

סיניורא שהתנצל בפני ידידו הרב הירש, על עיכוב פרסום מאמרו בערבית, אמר, כי למעשה עם פרסומו באנגלית הושגה המטרה, כי הנשיא האמריקאי רונלד רייגן, שהוא מנוי "אל פג'ר" בשפה האנגלית, כבר קרא את המאמר, וכן קראו אותו אנשי המימשל, כתבי החוץ, הסגל הדיפולמטי ומשרדי אש"ף בעולם כולו.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ירושלים המזרחית ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.