לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ושוב על בזיון התורה לצרכי בחירות


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 23/10/1950 (יום שני)
קראתי בעיתון חרות מו' מרחשון את תשובתו של מזכיר הפועל המזרחי בירושלים על הקטע שלי במדור "על ימין ועל שמאל" "בזיון התורה לצרכי בחירות", ובין היתר הוא כותב: "אמנם יתכן שרנ"ז ראה באיזה מקום, בחורים ובחורות די מבוגרים רוקדים, דבוקים וחבוקים, אך לזה אין כל שייכות להקפות שנערכו על ידינו בנוכחותם של הרבנים הראשיים וכו', ואפשר שעינו הטעתו לראות דברים שאולי רצה לראותם". עכ"ל.

אענה על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון: ה"איזה מקום" שעליו מדבר המזכיר הנ"ל הוא ע"י "הפועל המזרחי" והוא מרחק קטן מאוד מהמקום שבו נערכו ההקפות לצרכי הבחירות לעיריות (ואולי עכשיו גם לכנסת ...).

ואשר לפיסקא: "עינו הטעתו לראות דברים שאולי רצה לראותם", ידע המזכיר של "הפועל המזרחי" שאינני להוט - כמו חבריו מ- "בני עקיבא" - אחרי רקודים של בחורים ובחורות ובפרט מ- "בני עקיבא" (ע"ש התנא הקדוש רבי עקיבא !) הרוקדים כל יום במועדונם שמשמש להם גם בית כנסת ליום שבת.

דפים בנושא:


הערות: עכ"ל = עד כאן לשונו


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1950

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בן יהודה 3, ירושלים (סניף מפד"ל הפועל המזרחי בירושלים בשנות ה-50) | רחוב חזנוביץ 1, ירושלים (תנועת בני עקיבא - הנהלה ארצית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות