לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עתונאים - דייקו בדבריכם !


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 29/01/1951 (יום שני)
קראתי בשבועון "המערב" מאמר על הבחירות בישראל מאת סופרנו בפאריז ...

בין היתר יודע "הסופר מפאריז" לספר לנו שהבוחר בישראל הועמד בפני תרמית מתוכננת שהוצאה לפועל ע"י כל המפלגות. הוא נותן דוגמא לתרמית זו, והיא: בירושלים, למשל, האמינו שבראש הרשימה יעמוד מר ק. מסויים, ולבסוף נוכח הבוחר שראש הרשימה מתפטר ולראש העיר נבחר האדון ששמו הופיע בסוף הרשימה.
הסופר מצטט אפילו פסוק מתהילים: "אבן מאסו הבונים היתה לראש, שרגאי". והסופר הנ"ל בא לידי מסקנה שאת היא שיטה הקיימת לא רק בירושלים אלא גם במקומות אחרים ולא רק ברשימה הדתית אלא בכל המפלגות בלי יוצא מן הכלל.

הריני מתפלא על האינפורמציה "המדוייקת" של סופר "המערב" בפריז, ובפרט על עורכו - האם לא ידוע לכם שרשימת "תנועת החרות" היא אולי הרשימה היחידה שלא רימתה את בוחריה, נבחרי הרשימה הנ"ל לעיריות ולמועצות המקומיות הם אותם האנשים שהבוחר רצה בהם והצביע עבורם, זאת היא הרשימה היחידה שלא הכניסה שום שינויים בסדר המועמדים שלה. ידוע לי גם כי במקום אחד רצה העומד בראש רשימת "תנועת החרות" להתפטר אחרי שנבחר, לרגל עניניו הפרטיים שאינם מרשים לו להתמסר לצרכי הצבור, אבל תחת לחץ המפלגה במקום, שלא רצתה שהבוחרים יראו עצמם כמרומים היה נאלץ הלה להסכים להישאר בתפקידו.

עתונאים - דייקו בדבריכם!

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | פריז, צרפת
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.