לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"שמן זית" זך ...


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 19/02/1951 (יום שני)
מיון מהיר:
למחרת מפלתה של ממשלת בן-גוריון כותב מר ז. דויד בעתון "דבר" ב- "קצרות" שלו: תחת הכותרת: מהכנסת : " אני קורע לגזרים את שכתבתי על הרשמים מהישיבה האחרונה. מה לי תשובה זו ותהא כלילת החכמה כשהיתה, ומה לי נאום זה ויהא נשגב כאשר היה - אני ראיתי את הבית בהתמוטטו ... ומסיים בפיסקה: פורה שר של שכחה אליך אשווע: השכיחני היום פרקים רבים בתולדות ישראל.

אינני יודע לאיזה מרשמיו התכוון מר דויד ואולי לרשמיו שכתב בגליון הקודם של דבר והם: דברי הלל לחברו מר שזר. ולמר ישעיהו על מעין הבתולים שעמד בו. או לפליטת פיו שלו היה צעיר ב-40 , היה פותח בהוראה בכפר כמו שפתח פעם בזה. אבל רבונו של עולם, מה זה שייך להתמוטטותו של הבית ...

לפי דעתי גם עכשיו אפשר לצאת להוראה בכפר כי זה מוסכם ומקובל כי שמלמד זקן ומנוסה רצוי יותר ממלמד צעיר ומתחיל. אבל מענינת הפיסקה שבה הוא מסיים את רשימתו ופונה לשר השכחה שישכיחהו פרקים רבים בתולדות ישראל, סתם ולא פירש לאיזה פרקים הוא מתכוון ערב הבחירות לכנסת, אולי לצנע של דב יוסף לקואופרטיבים הסוציאליסטיים של "המשביר", "תנובה", "סולל בונה", ואולי למשפט ארלוזורוב, לרדיפות של התנועה הלאומית והסגרת חבריה לידי הבולשת הבריטית, לאלטלינה, ועוד הפרשה היא ארוכה למדי ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 24, ירושלים (בית פרומין - משכן הכנסת עד שנת 1966) | רחוב שינקין 45, תל אביב (בית "דבר")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות