לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

וטו של הרב שך מנע השתתפות ש"ס בבחירות להסתדרות


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 6) - 29/04/1985 (יום שני)
"וטו" שהטיל הרב אליעזר מנחם שך על השתתפות ש"ס בבחירות להסתדרות שם קץ לוויכוחים במפלגה אם יש להצטרף להסתדרות הציונית. כפי שנודע לסופר "דבר" ההוראה של "חכמי ש"ס" - שניתנה לח"כ רפאל פנחסי ברגע האחרון לפני תום מועד הגשת הרשימות – להימנע מהגשת רשימת מועמדי ש"ס לבחירות להסתדרות, היתה בעקבות התערבותו של פטרונם האשכנזי הרב שך, ראש ישיבת פוניבז' ולשעבר נשיא מועצת גדולי התורה.

הרב קרא לשר הפנים יצחק פרץ והזהיר אותו כי לא יעבור בשתיקה אם ש"ס תרוץ בבחירות להסתדרות ברשימה נפרדת כי לא דומה ההליכה להסתדרות להליכה לכנסת שעליה נתן הסכמתו וברכתו.

הליכה להסתדרות, אמר הרב שך, פירושה כי יש הסכמה על כל מה שנעשה במוסדותיה ובמפעליה שאינם מקפידים, בלשון-המעטה, על שמירת השבת. להגנתו טען שר הפנים כי ההחלטה ללכת ברשימה נפרדת להסתדרות נתקבלה בידיעתו של ראש חכמי ש"ס, הרב עובדיה יוסף לשעבר הראשון לציון שאף נתן את ברכתו, כי המטרה היא להוות גורם חשוב ותנועה עממית גם בתוך ההסתדרות, לתפוס את מקומה של תמ"י ולמלא את החלל שהשאירה.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 216, ירושלים (מפלגת ש"ס) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב ארלוזורוב 93, תל אביב (בית הוועד הפועל של ההסתדרות (משנת 1953))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות