לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אנשי נטורי קרתא מתכוננים לבחירות לכנסת


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 12/03/1951 (יום שני)
גם אנשי "נטורי קרתא" בירושלים "מתכוננים" לבחירות לכנסת השניה, וההכנות נעשות לשם החרמתן.
בעיקר רצונם להשפיע על תלמידי הישיבות, שהם הרוח החיה והנוער של "החזית הדתית". ולשם כך קיימו אנשי "נטורי קרתא" השבת, אסיפה רבתי ובמוצאי שבת ישיבה של חברים ואוהדים שנמשכה עד שעה מאוחרת בלילה. נואמיהם סיפרו כי בשעתו הבטיחו אנשי אגו"י בכתב, כי אם יתקבל בכנסת חוק העומד בסתירה לתורת ישראל, אפילו רק איסור של לאו, הם יתפטרו ויעזבו את הממשלה, ועד כה לא קיימו את הבטחתם למרות שנתקבל חוק גיוס הנשים הדתיות, שאפילו לפי דעתם של אנשי החזית הדתית הוא אחד משלוש העבירות שעליהם חייב כל יהודי ליהרג, והן: גילוי עריות, עבודה זרה ושפיכות דמים.

באסיפה זו דובר על התנגדות בכוח לחוק הנ"ל ועל התבדלות מתוך העדה הזאת, היא אגודת ישראל. אנשי "החזית הדתית" כונו בפיהם צבועים, שהצביעו בשעתו על חוק גיוס נשים בכללו. הם גילו דברים מענינים בדבר ההקצבה שניתנה ל- "אגודת ישראל" מטעם המגבית המאוחדת. לפי דבריהם התנהל מו"מ על שער תשלום ההקצבה - לפי השער הרשמי או לפי השער של השוק השחור.
בעת שדנו על כך העיר אחד מאנשי המגבית המאוחדת למה לעמוד על השער של הדולר בין כה וכה אפשר לקנות שעונים ולהבריחם לארץ בנקניקים ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 24, ירושלים (בית פרומין - משכן הכנסת עד שנת 1966) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות