לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

לחצים מארה"ב לשחרר רב ידוע שנעצר על בזיון בית-הדין הרבני


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 06/04/1987 (יום שני)
מעצרו של רב מארצות-הברית נכדו של רב ידוע שהיה חבר ה"סיים" הפולני מטעם "אגודת ישראל" ובנו של אחר מראשי אגו"י בארה"ב, מעורר סערה באגו"י ובחוגים חרדיים בארץ ובחו"ל.

הרב נפתלי לווין, לשעבר, הרב של מרכזי הקליטה בישראל, בנו של רב ד"ר יצחק לווין מראשי אגו"י בארה"ב ונכדו של הרב אהרון לווין, שהיה רבה של ריישה וחבר ה"סיים" הפולני, יושב זה קרוב לשבועיים בבית המעצר שבמגרש הרוסים בירושלים על בזיון בית-הדין הרבני, הדן במשפט הגירושין שלו.

זה יותר משנה מתנהל משפט גירושין בבית-הדין הרבני בירושלים בהרכב: מתתיהו שרים, רפאל שילו ואהרון כהן, בין הרב נפתלי לווין לבין אשתו יהודית, המתגוררת בארה"ב. בני הזוג חשוכי ילדים, והאשה תובעת גט בטענה שבעלה עקר.

הרב לווין טוען, כי בידיו מסמכים רפואיים, הקובעים שיש סיכויים שיוכל להוליד. אולם כשדרש בית-הדין את המסמכים, סירב הרב לווין להמציא אותם.
בית הדין הרבני קנס אותו בשל כך בסך 1,000 ₪, וקבע, כי אם לא ימציא את המסמכים תוך פרק-זמן מסויים – ייעצר. המשטרה עקבה אחריו חודש ימים, לפני כשבועיים איתרה אותו מסתתר בבית-המדרש הגבוה לתורה שליד הסוכנות היהודית בירושלים ועצרה אותו.

פרקליטו של הרב לווין ערער על מעצרו לפני בית-הדין הרבני הגדול בירושלים, וכן פנה אל נשיא בית-המשפט העליון מאיר שמגר, ערעורו ופנייתו נדחו.

לסופר "דבר" נודע, כי באחרונה הפעילו חוגים רבניים בארה"ב לחצים של אישים בממסד הדתי בישראל לשחרר את הרב לווין בלי תנאים ולבטל את האיסור על יציאתו מן הארץ. אולם בית-הדין הרבני בירושלים איתן בדעתו, כי הרב לווין ישוחרר רק אם ימלא את התנאים שהושתו עליו: הפקדת 15,000 ש"ח במשטרה להבטחת הופעתו בדין ומתן הרשאה בכתב לבית-הדין לתת גט לאשתו אם יעזוב את הארץ.

אתמול הובא הרב לווין כבול באזיקים לבית-הדין הרבני כדי להשמיע את טענותיו, אולם הוחלט לדחות את הדיון להיום.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 24, ירושלים (בית הדין הרבני האזורי (1966-2014) בית פרומין) | מגרש הרוסים ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.