לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מהגרת לארה"ב שחזרה מביקור בברה"מ:

אביב בברה"מ: יהודים מבטלים בקשות ההגירה שהגישו לשלטון


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 16/06/1987 (יום שלישי)
יהודים לא מעטים בברה"מ, שהגישו לשלטונות בקשות הגירה, חזרו בהם באחרונה וביטלו את בקשותיהם – כך אומרת מארינה קובאליובה, יוצאת ברה"מ, מנהלת משרד הנסיעות "פיפל'ס טראוול קלאב" בניו-יורק, שחזרה בימים אלה מביקור בברה"מ ומסרה את רשמיה לשבועון אלגמיינער ז'ורנאל בניו-יורק, המזוהה עם הימין הקיצוני וחב"ד, שאין לחשוב בו באהדה יתירה לברה"מ ולשלטונה.

קובאליובה מספרת, שהודות למדיניות החדשה של מיכאיל גורבצו'ב חל באחרונה שיפור ניכר בחיי היומיום בברה"מ, והשינוי משפיע גם על היהודים וגורם לחלק מהם לבטל את בקשות ההגירה שהגישו ל "אוביר".

בשיחות עם יהודי לנינגראד ואודיסה הם הביעו לפני קובאליובה את שביעות רצונם מן המדיניות החדשה של גורבצ'וב, ביחוד בתחום חוקי ההגירה.

גם בתחום התרבות, הספרות והמוסיקה חלה הפשרת שלגים. מקרינים סרטים שנאסרו לפרסום עד עתה; ספרו של בוריס פסטרנאק "דוקטור ז'יוואגו" שנקרא עד היום במחתרת, מופיע בריש גלי בכונניות ובארונות הספרים בבתים פרטיים ובמקומות ציבוריים; באחרונה נפתחו מסעדות קואופרטיביות והוגדל צי המוניות שבבעלות פרטית, וגם הספקת מוצרי מזון השתפרה.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Russia (USSR) | סנט פטרבורג, רוסיה (לשעבר לנינגרד) | אודסה, אוקראינה | 508 Montgomery St, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת אלגעמיינער ז’ורנאל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.