לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"מסיונרים" יהודיים


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 28/11/1951 (יום רביעי)
עלון "נטורי קרתא" המופיע בירושלים, יודע לספר כי שליח מטעם אנשי הסעד של אגודת ישראל בירושלים נטל עליו תפקיד "מיסיונרי" והוא מופיע בבתי הרבנים ומורי ההוראה של העדה החרדית העומדת תחת השפעתה של "נטורי קרתא" ומציע לכל אחד מרבני העדה סך של 10 ל"י לחודש בתנאי שיעברו לאגודת ישראל, ויצאו את העדה החרדית.

אין אנשי "נטורי קרתא" באים בטרוניה על השליח המקבל עבור עבודתו לפי אומדנא זהירה שלהם סך של 300 ל"י לחודש (משכורת "מסיונרית" מובהקת), אלא הם פונים לרבנים ולמועצת "גדולי התורה" של האגודה בשאלה כיצד הם מרשים לשליח הנ"ל להשפיל ולרמוס את כבוד הרבנים, בהנחה שאפשר לשחד גם רבנים. והם באים לידי מסקנה כי העצה היחידה היא שיקירי ירושלים יתאספו יחד ויעשו "פולסא דנורא" (קרי: "משכנתא" בלשון החסידים) במחריב ומשחית זה ומסיקים כי זאת היא השפה היחידה שעדיין הוא שומע אותה ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | ירושלים (העדה החרדית) (שכונות חרדיות) | רחוב בעל התניא 11, ירושלים (מערכת "החומה" (ליד ישיבת תורה ויראה - משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות