לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המלחמה לצניעות בבית יעקב


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 11/12/1951 (יום שלישי)
על שביתת מורות מיוחדת בסוגה העומדת לפרוץ בתוך כתלי בתי הספר "בית יעקב" של אגודת ישראל - מוסר גילוי דעת של מורות בתי הספר הנ"ל, הקובלות ומתריעות, כי מאז שבתי הספר "בית יעקב" עברו לרשות "הזרם הרביעי", הורע המצב הרוחני ונתגלו פרצות בצניעות.

זה למעלה משנה שהוועד הפועל של ארגון מורות בית יעקב מנהל מו"מ עם "הועד המפקח" של בתי הספר של אחדות ישראל לתיקון נקודה אחת והיא צניעות. דרישתן של המורות היא שתקנון של ארגון המורות יכלול את סעיפי הצניעות אשר הוגשו לאישורו של הוועד המפקח, וטרם אושרו. תשובת הוועד המפקח הייתה: תוציאו מהתקנון את 4 הסעיפים המדברים על דיני צניעות ואז יאושר התקנון.

כפי שנודע לנו, 4 הסעיפים הם: אסור למורות נשואות ללכת בגילוי ראש ... ב. למרות נשואות וכן לרווקות אסור להתהלך בשרוולים קצרים ... ג. אסור להתהלך בגרביים קצרות ... ד. אסור לבקר בקולנוע ובבתי תיאטראות.

בין המורות החתומות על גילוי דעת הנ"ל, גם מרים ברונר, "גיבורת" ג'למי ...

הערות: הזרם הרביעי - בתי ספר ותלמודי תורה של אגודת ישראל, שהוכרו רק אחרי הקמת המדינה כזרם חינוכי נוסף לשלושת הזרמים הקיימים: העובדים, הכללי, המזרחי.

מרים ברונר, מחנה ג'למי - בתאריך 16/5/1951 הועברו 16 עצירים מבית המעצר בירושלים למחנה ג'למי בצומת העמקים. במחנה נחשפו העצירים להתעללות והתנהגות לא נאותה של השוטרים. הוקמה ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא. בין העצירים הייתה גם עצירה אחת והיא מרים ברונר


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב מודיעין 14 ב, ירושלים (מרכז בית יעקב בישראל)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות