לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תוצרת נאצית בעיר-הקודש


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 26/12/1951 (יום רביעי)
"עפרונות ירושלים" המפעל של היוזמה הפרטית נסגר בטרם ייפתח לרגל המחסור בחומרי גלם. הממשלה לא סיפקה את חומרי הגלם הדרושים לתעשיית היוזמה החפשית, אולי כ"עונש" על שלא שיתפו במפעל את "סולל בונה", " המשביר המרכזי" או לכל הפחות את "תנובה" ...
ברם לעומת זאת מגיעים "עפרונות היטלר" לישראל ואפשר להשיגם אפילו בכנסת ובעירית ירושלים. זכור המקרה שחברת הכנסת א. רזיאל-נאור החזירה את העיפרון הגרמני שקיבלה ממזכירות הכנסת. פקידים בעירית ירושלים בעלי מצפון לאומי החזירו אף הם עפרונות גרמניים שקיבלו מגזברות העיריה.

ולא רק בעפרונות חוץ מוצפת ירושלים אלא אף בעטי פליקן מתוצרת גרמניה המוצגים בחלונות הראווה בחנויות הגדולות בירושלים הקדושה. בחלון הראווה של בימ"ס ידוע בירושלים ברחוב בן יהודה מוצגים עטי פליקן למכירה ומחירם 24 ל"י לכל עט ועפרון.

כך הוא המצב עוד לפני "תשלומים" מגרמניה - ומה יהיה אחרי קבלת ה- "שילומים" ?צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1951

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: גרמניה | רחוב יהודה המכבי, ירושלים (בית התעשייה מקור ברוך - מפעל עפרונות ירושלים בשנות ה-50) | Werftstrasse 9, 30163, הנובר, גרמניה (חברת Pelikan)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.