לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מפעולותיו של הרב איצ'ה מאיר לוין בארה"ב


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 29/04/1952 (יום שלישי)
"אום אני חומה" בטאון של אנשי "נטורי קרתא" בירושלים, יודע לספר על "הצלחתו" של ר' איצ'ה מאיר לוין - שר הסעד - באמריקה, על התעמולה הרבה שנעשתה לקראת בואו ועל ההוצאות הגדולות שהוצאו בקשר לבואו בערך כעשרת אלפים דולר. התוצאות, לדברי עלון זה, היו כמעט אפסיות. לקבלת הפנים באו צעירים וצעירות, ולא באו רבנים אדמו"רים וראשי הישיבות.

בנאומו, הוא שיבח את ד"ר בן-גוריון ואמר שיש לו לבן-גוריון הערצה לדברי תורה, ויחס למשפטי התורה. הוא תאר את המצב הרוחני בארץ ממש כמו גן עדן, וכאשר שאלוהו על התנ"ך שנדפס בלי שם ה' ועל דבריו של שר החנוך והתרבות בתשובתו לאסתר רזיאל-נאור, שהעלתה את שאלת התנ"ך מעל במת הכנסת, ענה שר הסעד, כי זוהי הוצאת דיבה מצד שונאי הממשלה, שנועדה לקלקל את המגבית המאוחדת, ובכלל בארץ ישראל לא מדברים על זה, ואין זה תנ"ך, רק חוברת קריאה מספורי התנ"ך. ספר זה אינו בנמצא בכלל וכל הענין הוא עלילה מסיעת חרות - האופוזיציה של הממשלה.
ועוד יודע הבטאון הנ"ל לספר שד"ר לוין חבר ועד הפועל של אגודת ישראל באמריקה, אמר שהקרבן הכי גדול שהקריבה האגודה של מזבח מדינת ישראל - היה בהקריבה לפניהם את ר' איצ'ה מאיר לוין. על כך ענה רב אחד: לא את ר' איצה מאיר לוין בלבד הקריבה, האגודה, אלא את כל האגודה הקריבו, בסורם לגמרי מן הדרך שהורו לה גדולי ישראל.

הבאנו את כל הנ"ל בכדי לברר מי מעליל על מי: בטאון ה"נטורי קרתא" על הרב לוין, או הרב לוין על תנועת החרות. יש לקוות שבאם בטאון "נטורי קרתא" מעליל על ר' איצ'ה מאיר לוין, בוודאי יתבע את הכותב, העורך ובעל הדפוס לדין תורה או לבית משפט כנהוג אצלנו, ואז תתברר ה"עלילה" של תנועת החרות האופוזיציה של הממשלה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1952

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ניו יורק, ארצות הברית | רחוב בעל התניא 11, ירושלים (מערכת "החומה" (ליד ישיבת תורה ויראה - משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות