לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ראשות עירית ירושלים


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 29/06/1952 (יום ראשון)
זה ימים אחדים שמעל עמודי העתונות המפאי"ית אין פוסקת השמועה על התפטרותו של מר ש. שרגאי מראשות עירית ירושלים. העתונות יודעת לספר כי הועדה המוניציפלית של "הפועל המזרחי" "מחפשת" מועמד אחר מתוך שורותיה לראשות העיר.

עד כמה שידוע לנו נבחר מר שרגאי כחבר מועצה ואח"כ כראש העיר הודות לכך שכל המועמדים באותה הרשימה שמר שרגאי הופיע בה התפטרו - מר שרגאי עמד בסוף הרשימה - והיא הייתה מורכבת מ-4 מפלגות והן: אגודת ישראל, המזרחי, פועלי אגודת ישראל והפועל המזרחי. מכל מפלגה נבחר רק חבר אחד למועצה.

ועוד צריכה הוועדה המוניציפלית של "הפועל המזרחי" לקחת בחשבון, שמר שרגאי "לא נבחר לראש העיר רק בקולות של "הפועל המזרחי" ז.א. בקולו הוא ... עבורו הצביעו גם נציגי חרות, הכלליים, הספרדים, פאג"י הספרדים הדתיים, אגודות ישראל, פועלי אגו"י והמזרחי - לפי זה אבסורד הוא מצידה של הועדה המוניציפלית של "הפועל המזרחי" לחפש מועמד אחר מתוך שורותיה.

על הועדה המוניציפלית של "הפועל המזרחי" לדעת כי עירית ירושלים איננה מוסד כמו משרד הדתות, או משרד הפנים או אפילו משרד הבריאות ששם מחפשים פקידים או אפילו מנהלים דווקא שהם אנ"ש, בעירית ירושלים מיוצגות כל המפלגות ולהן משהו להגיד בענין רשות העיר. באם תתאמת השמועה על אי שובו של מר שרגאי לראשות העיר, יאמר לנציגי המפלגות שירושלים יקרה להם: אל תחזרו על הטעויות שנעשו עד כה ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1952

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב בן יהודה 3, ירושלים (סניף מפד"ל הפועל המזרחי בירושלים בשנות ה-50)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות