לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

על מה רגש "הצופה"


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 14/07/1952 (יום שני)
גם אני הלכתי השבת לשמוע את "הכנענים" באסיפתם בירושלים, ולא יכולתי להיכנס לאולם פנימה. כנראה שחשדו בי שבאתי להפריע, או אולי שהיה האולם מלא ... למחרת קראתי ב- הצופה" מה שקרה באסיפת הכנענים - לא הצטערתי על שלא נוכחתי בה.

"הצופה" יודע לספר על אסיפה זו שעוזי אורנן שפך קיתונות רותחין על היהדות הדתית במדינה וכן הוא מוסר שהנואם השני, מר אמיר אמר: "במדינה זו מסרו את המונופול על התעשיה ל "המשביר" ול- "סולל בונה" ואת המונופול על הדת לידי החזית הדתית.

אני שעמדתי בחוץ שמעתי שדיברו גם על דברים אחרים כגון: נגד נשואין דתיים ובעד נשואין אזרחיים, נגד ברית מילה, נגד שבת ועוד הרבה "נגדים". אך נראה שלקוראי עתון "הצופה" כל הדברים האלה הם כאין וכאפס ואינם חשובים לגבי מה מה שדברו נגד "היהדות הדתית" כלומר "החזית הדתית".
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1952

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרצל 16, תל אביב (מערכת עיתון "הצופה" בשנות ה-50 וה- 60) | רחוב שמאי 4, ירושלים (מקום אסיפת עם ונוער של מרכז העברים הצעירים בה נאמו עוזי אורנן ואהרן אמיר) (קולנוע אוריון)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות