לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התקציב אינו מספיק


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 21/08/1952 (יום חמישי)
בעתונות חלפה ידיעה מבלי שעוררה אחריה תגובה חריפה ביותר, והיא: מצירות ישראל בורשה, נתקבלה במשרד החוץ בקשה לשלוח עבור יהדות פולין 50 אתרוגים, 50 לולבים ו-200 הדסים (זהו הסך הכל של 3 מיליון יהודי פולין! )
משרד החוץ העביר את הבקשה למשרד הדתות, אולם שם טוענים כי אין להם תקציב לכך.

עד כאן הידיעה שלא עוררה אפילו את תשומת הקהל. יהדות פולין שתרמה עבור ארץ ישראל את הנפש ואת הרכוש, יהדות דוויה זו מבקשת מאיתנו תשמישי קדושה ששווים - כפי שנמסר לי מפי סוחרי האתרוגים - הוא בסך הכל 120 ל"י, קרי וכתיב: מאה ועשרים ל"י, מחוץ לדמי משלוח.
סכום זה הוא אפסי לגבי התקציב המנופח שמקבל משרד הדתות. משרד דתות זה שיש לו תקציבים וסכומים ענקיים לתיקון מסגדים של ערבים פורעים וכנסיות של ערבים נוצרים, משרד זה שיש לו כספים להדפסת ברושורות בשם "ידיעות נוצריות מישראל" הגובלות עם תעמולה מיסיונרית מובהקת למען הנצרות - למשרד זה חסרות הפרוטות העלובות לקניית אתרוגים ולולבים עבור יהודי פולין!

אין מילים מתאימות לכינוי שערוריה זו.
עצתנו למשרד הדתות לחסוך מהדלק של המכוניות של שר הדתות, תת שר הדתות ופקידי המשרד, או מהוצאות חוברות על משרד הדתות שאין בהן אלא פרסום לשר ולפקידיו - וסכום זה להקדיש למשלוח אתרוגים ליהודי פולין.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1952

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: משכנות האומה, ירושלים (מתחם משרד החוץ (עד שנת 2006)) | Cicha 24, ורשה, פולין (צירות ישראל בפולין (בשנות ה-50) (משוער שזה רחוב סוכה 24)) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות