לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

דובינין הבטיח למשלחת הרבנים ה"גלסאנוסט" בברה"מ – גם ליהודים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 29/06/1987 (יום שני)
שגריר ברה"מ בוואשינגטון יורי דובינין, הבטיח למשלחת רבנים כי המדיניות החדשה של מיכאיל גורבצ'וב, "גלאסנוסט" (פתיחות), תחול על כל אזרחי המדינה, בתוכם גם יהודים.

משלחת של חברי הסתדרות הרבנים בארה"ב ששבה לפני כשבועיים מביקור במוסקבה דיווחה לדובינין על פגישתה עם השר לענייני דתות בקרמלין קונסטנטין קארצ"ב.

בשבועון "אלגמיינער ג'ורנאל", שמסר על הפגישה, נאמר כי נשיא הסתדרות הרבנים משה פולין, וחבריו דוד דב הולנדר וד"ר אהרון פופקו, סיפרו שהפגישה עם שגריר ברה"מ היתה ידידותית מאוד ונכחו בה גם המזכיר הראשון והשלישי של השגרירות אנדריי פאראסטיוב ואלכסנדר סאבינוב.

דובינין אמר כי מראשית 1987 עד מאי יצאו מברה"מ 2,345 יהודים ו-799 בקשות הגירה נמצאות בטיפול.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הקרמלין מוסקבה, רוסיה | 508 Montgomery St, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת אלגעמיינער ז’ורנאל) | 1125 16th Street, NW, וושינגטון, ארצות הברית (שגרירות ברית המועצות ורוסיה בארצות הברית (עד שנת 1994))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.