לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"אין לעשות רווחים ממתים" פוסק רב אמריקאי הקורא להפסיק הטסת הארונות


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 09/07/1987 (יום חמישי)
מיון מהיר:
להפסיק להעניק רשיונות להבאת ארונות מתים מחו"ל לקבורה בישראל – בקריאה זו פונה רב ידוע בארה"ב לשר החוץ וממלא מקום ראש הממשלה שמעון פרס.

הרב זאב מורנו, אב בית דין בברוקלין, יצא לאחרונה באזהרה חמורה לכל החיים בתפוצות נגד התופעה. "באחרונה צצו כפטריות באמריקה חברות המטפלות בקבורת מתים בישראל, ואנשים עושים עסקים טובים, בעוד שלפי ההלכה, "המת אסור בהנאה ואין לעשות רווחים ממתים", אמר הרב.

הרב גם מותח ביקורת על חברת "אל-על", מבלי לנקוב בשמה המלא, משום שגם היא "משתדלת להינות ולהפיק רווחים רבים מהעברת מתים". הכוונה לרכישת 1,000 ארונות פלסטיק אטומים, שאין הטומאה יוצאת מהם, ובכך מאפשרים לכהנים לטוס יחד עם ארונות המתים.

הרב מורינו מביא סימוכין לדברים מהמקורות, שכל מי שחי כל ימיו בחו"ל והיתה באפשרותו לעלות ארצה ולא עשה זאת מבלי שהיתה לו סיבה מספקת – אסור לפי ההלכה להעלותו לאחר מותו לקבורה בישראל.

לאור כל זאת, פונה מורנו כאמור, אל הקונסוליות הישראליות "לא להעניק יותר רשיונות לעבור על דין התורה הזה, ומה גם שעבירה זו היא לרעתו של ישוב אחינו בארץ הקודש".


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 1516 46th Street, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (הרב זאב מורינו - בורו פארק) | 1434 56th St, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (בית מדרש שפת אמת, בית מדרשו של הרב זאב מורינו - בורו פארק)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות