לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ה "פוליטרוקים" של מפא"י


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 03/09/1952 (יום רביעי)
המודעות על הבחירות עובדי המדינה בירושלים - עם כל המועמדים של המפלגות המשתתפות בהן - תופסות מקום חשוב על כתלי לוחות המודעות של עירית ירושלים. תיתי להם לעובדי המדינה על שמקיימים את הבחירות, כי מהן אנו לומדים על המנגנון המפלגתי בממשלת "פקידיסטאן", כמובן בראש צועדת מפא"י עם 46 המועמדים מכל המשרדים הממשלתיים, אפילו ממשרד הדתות; כי לא יתכן משרד ממשלתי בלי "פוליטרוק" ממפא"י.
את המקום השני תופסים אנשי "הפועל המזרחי", השולטים במשרדים של השרים בעלי ה "כיפות" כגון: דתות, פנים, עליה, בריאות וסעד. ה- "פרוגרסיבים" התרכזו בעיקר במשרד המשפטים, ירושה ממר רוזן עת כיהן כשר המשפטים בממשלת הקואליציה. מספרם די ניכר ... ה- "כלליים" תקעו יתד ... ב- "משרד המסחר והתעשייה" זכר למקדש ... עת שלט מר פריץ ברנשטין כשר המסחר והתעשיה בממשלה הזמנית. ניכר כי לא היו להם אנ"ש ליישב את המשרד, כי מספרם הוא קטן ... "אגודת ישראל" תפסה את ה- "סעד" ...

מובן, שה"נצחון" בבחירות מובטח למפא"י וסימן מובהק לכך: יומיים לפני הבחירות בירושלים ו- 27 ימים לפני הבחירות בת"א נשלחה ברכה מטעם עובדי המדינה בחיפה לירושלים ולתל אביב. ולא רצו לחכות אפילו יומיים כי הנצחון .....

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1952

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 41, ירושלים (מקום הוועידה הראשונה של איגוד עובדי המדינה) (קולנוע ציון - כיכר ציון)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות