לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"קואליציה" בירושלים


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 20/10/1952 (יום שני)
מיון מהיר:
"קואליציה חדשה" בלי שום סימפוזיונים או שיחות בטלות אחרות נוצרה בירושלים ודווקא בין "על המשמר" המפ"מי ו- "הצופה" של "המזרחי". כשקיבלתי ביום הששי את עיתון "על המשמר", חיפשתי את המשך מאמרו של משה סנה ונתקלתי לפתע במאמר, מר' שמעון הצדיק עד ר' שמעון שקאפ, ועוד מאמרים על צדיקים ורבנים - ונדהמתי ממש.

מה קרה? האם קמה "קואליציה" חדשה, או שזאת היא פרובוקציה של מפא"י כדי להבאיש את מפ"ם בעיני מק"י או אפילו למעלה מזה ... והנה אחר בירור נוסף נודע כי מחלקי העתונים לא השגיחו השכם בבוקר בהבדל שבין "על המשמר" ו- "הצופה" וצרפו את העמודים הפנימיים של "הצופה" בעתון "על המשמר", ועל כן "זכו" אנשי מפ"ם בירושלים ל- "עונג שבת" בקראם את העמודים הפנימיים של "הצופה", על צדיקים ורבנים. ואילו אנשי המזרחי והפועל המזרחי קיבלו לקח הלכות סטאליניזם.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1952

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב השחר 7, תל אביב (מערכת על המשמר (עד שנת 1952)) | רחוב אתיופיה, ירושלים (בית הפועל המזרחי - רחוב החבשים - סניף עיתון "הצופה" בתחילת שנות ה-50 (משוער)) | רחוב בן יהודה 2, ירושלים (בניין סנסור - מערכת על המשמר בירושלים) | רחוב הרצל 16, תל אביב (מערכת עיתון "הצופה" בשנות ה-50 וה- 60)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות