לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אנשי מפ"ם דואגים למקוואות


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 12/11/1952 (יום רביעי)
"אום אני חומה" עלון של "נטורי קרתא" "מצטט" את דברי בן-גוריון בכנסת בתשובתו לשר הסעד לשעבר וז"ל [וזו לשונו א.ז.]: כשם שבלעם לא היה יכול לעמוד בפני תוכחתו של חמורו, כך לא היה יכול שר הסעד לשעבר בפני תוכחתו של ראש הכופרים, כאשר הלה פנה אליו בשאלה נוקבת וצורבת: הלא בשמך גייסנו את הבנות לצבא, היית שותף בממשלה ועל אחריותך נעשו כל המעשים האלה. ואם גיוס בנות הוא עבירה שעליה הדין יהרג ואל יעבור, איך השתתפת בפעולות גיוס הבנות עד עכשיו. איזה הבדל יש בין בת לבת לגבי עבירה חמורה זו?

העלון הנ"ל מציין כי זוהי שיטה אצל "הכופרים" להוקיע קבל עם את "הדתיים" על שאינם דואגים לעניני הדת ורק לפוליטיקה. העלון מספר לדוגמא כי בעיריית ירושלים הטיח נציג מפ"ם בפני הדתיים את האשמה כי מיום שנבחר ראש העיר "הדתי" מר שרגאי נתמעטה ההתחשבות בבנייני מקוואות ואף מקוה אחת לא תוקנה בימי כהונתו ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1952

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב בעל התניא 11, ירושלים (מערכת "החומה" (ליד ישיבת תורה ויראה - משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.