לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פחד "הבסטיליה" ...


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 20/07/1953 (יום שני)
כמעט תמיד, כשקריין הרדיו מכריז על השידור "בכנסת ובוועדותיה" מפי מר קנר חש אני לסגור את הרדיו כי יודע אני כבר את הפזמון שמר קנר ישדר ומה שימסור מהכנסת. כי מגרונו של מר קנר מדבר "הפוליטרוק" מר גבתון, הממונה על החדשות ב "קול מפא"י". כשהקואליציה הייתה מצומצמת צימצם "הפוליטרוק" גם את השידור מהכנסת רק לאנשי מפא"י, וגרוריה המעטים, וכשהתרחבה הקואליציה ורבו הגירורים הורחב גם השידור וכלל את הגרורים החדשים "הכלליים" ...

ונוהג זה הוא לאו דווקא בשידורו על הכנסת, כי אם בכל השטחים. ניקח לדוגמא את סקירת העיתונות שאנו שומעים בכל צהריים. הממונה על החדשות מוציא מאמתחתו כל מיני עלונים ועלונצ'יקים המדברים בשבחו של ראש מפא"י ושלטונו, ורק את עתון "חרות" הוא "שוכח" לצטט, אפילו בדברים שאין שום שייכות לשלטון מפא"י.

לדוגמא, ביום חגה הלאומי של צרפת - יום כיבוש הבסטיליה היא עיתוננו היחיד שפירסם מאמר ראשי על כך, וגם ד"ר י. בדר פירסם מאמר בנידון. מן הראוי היה ש- "קול ישראל" יצטט את עתון "חרות" בנושא זה. אבל קטנוני המח והמחשבה פחדו, כנראה, לצטט את עיתון "חרות" על כיבוש הבסטיליה הצרפתית, מי יודע? ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1953

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 38, תל אביב (מצודת זאב - מערכת עיתון "חרות") | רחוב המלך ג’ורג’ 24, ירושלים (בית פרומין - משכן הכנסת עד שנת 1966) | רחוב הלני המלכה 21, ירושלים (קול ישראל בשנות ה-50 וה-60)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות