לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עין-חרוד של אמריקה


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 21/07/1953 (יום שלישי)
מיון מהיר:
אנו חיים בתקופת התחליפים, ארזאץ בלע"ז, לכל דבר הומצא תחליף, ואפילו ל "כותל המערבי" השבוי בידי האויב נמצא ארזאץ, והוא "הר ציון" ... והנה מבשר לנו "הדור" כי גם לעין-חרוד המפולגת והשסועה נמצא תחליף, והוא "עין חרוד" שבאמריקה.

"הדור" מיום ששי מוסר על עין-חרוד החדשה שנוסדה בהרי קצקיל, שבמדינת ניו-יורק, המשמשים מרכז למקומות נופש יהודיים, ובה קיימת רשת ענפה של בתי-מלון "כשרים" ... קבעו מחנה חלוצי וקראו לו "עין חרוד", ו- "הדור" מוסר כי המדריכים הם מאנשי "הקיבוץ המאוחד" בישראל ומאנשי "השומר הצעיר" שעשו בישראל וחזרו לארה"ב. כן יודע "הדור" לספר כי מנהיגי המחנה נתונים כעת במצב בלתי נוח לרגל המאורעות (שמעו, מאורעות !) ב "עין חרוד". אולם ההורים השולחים הנה את ילדיהם בטוחים שבעין חרוד שבהרי קצקיל את סכנה "לקרע", כן בטוחים ההורים שהמבטח מתנהל בתכלית הכשרות ...

ועלינו להוסיף, כי אוירא דאמריקא מחכים ...
א. אין שם כל סכנה של קרע כמו בעין חרוד שלנו.
ב. המטבח הוא בתכלית הכשרות.
ג. אנו מקווים שתמונותיהם של לנין וסטלין הן כבל יראה ובכל ימצא בעין-חרוד שבאמריקה ...
ד. אולי כדאי להעביר את מנהיגי עין-חרוד שלנו משני הפלגים לאמריקה ועוד נזכה לראות את ש. לביא וא. ציזלינג עטופים בטלית ותפילין כשהם מתחבקים ומתנשקים ... מר בן-גוריון בביקורו באמריקה הוכיח כי גם זה אפשרי.

הערות: רנ"ז מרמז פה לפילוג בתנועה הקיבוצית שקרה בשנת 1952 בין תומכי מפא"י למפ"ם, פילוג שפילג שיצר את שני הקיבוצים "עין חרוד איחוד", "עין חרוד מאוחד".


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1953

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Liberty, NY, ארצות הברית (מקומו הראשוני של Camp Ein Harod) | רחוב טיומקין (מערכת עיתון "הדור" (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות