לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מיהו האחראי לתעמולה המיסיונרית


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 04/10/1953 (יום ראשון)
במחלוקת בין קרן היסוד לבין הממשלה מי האחראי להדפסת לוח השנה של תשי"ד באנגלית המלא תמונות נוצריות ובקיאות בתורת הקטריזם - שנידון לגניזה, נוטה אני להאמין לאנשי קרן היסוד שידם לא הייתה במעל הזה.

ונימוקי הוא, כי לפי ההסברים לתמונות הנוצריות כמו: ישו ומרים, שלושת המלכים, העריסה בבית לחם, ישו מרפא את הצולע, ישו ותלמידיו בסירה על הכנרת וכו' וכו' מופגנת כאן בקיאות גדולה וידיעה עמוקה ב "ברית החדשה" המתאימה לבקיאותם של פקידי "משרד הדתות" ...

בשעתו, ביולי 1951, הוכיחו פקידי "משרד הדתות" את בקיאותם הגדולה לא ח"ו בש"ס ובפוסקים, אלא דווקא ב- "ברית החדשה" ע"י החוברות בשם "ידיעות נוצריות בישראל" שהוצא ע"י המחלקה הנוצרית שליד "משרד הדתות" ... עת כיהן כשר הדתות הרב י. ל. מימון הכהן.

ולשר הדתות מר מ. שפירא הנכבד הצעתי. אנא, יעשה בדיקה יסודית במשרדו. אולי הסתנן איזה מיסיונר או משומד בתוך "משרד הדתות" ... ?

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1953

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (קרן היסוד - המגבית המאוחדת לישראל) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות