לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מסתננים ב ... בורמה


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | על ימין ועל שמאל (עמוד ב') - 14/12/1953 (יום שני)
ספק אם נחוץ היה לנו ציר בבורמה - כי סוף סוף הייתה למר דוד הכהן גם כאן משרה לא רעה ... אבל דבר אחד בטוח, כי לעתון "דבר" היה נחוץ סופר בבורמה, ועל כן אחרי שדוד הכהן ורעיתו סופרת "דבר" ברכה חבס הגיעו לבורמה - הופיעה בעתון "דבר" רשימה מאת סופרו בבורמה.

רשימה זו המלאה אהדה לסין הקומוניסטית יכולה להופיע גם ב "קול העם" הקומוניסטי; הסופר או הסופרת מגלה לנו עיירה ששמה טווצילק, הנמצאת בגבול בורמה-תאילנד, הניטרדת ע"י פולשים של חיילי סין "הלאומנית", ובעל או בעלת הרשימה בוכה על גורלם המר של אנשי העיירה, ושל אנשי בורמה, ובסוף פונה במלים פתטיות:
"באם לא ינקטו בפעולות רציניות לפינוי הכוחות של צ'אן-קיי-שק מבורמה, תאלץ ממשלת רנגון לחדש את פעולותיה הצבאיות נגד הפולשים ותהיה זו איפוא מעמסה כבדה לממשלת בורמה, השואפת לכונן מדינה חדשה ומתקדמת ולפתח את אוצרות הארץ לטובת אוכלוסיתה.

עד כאן "סופר בורמה"; איזו הגדה לאנשי טאצילק ולאנשי בורמה; כנראה, אין לציר שלנו ולפמליה שלו דאגה או עבודה אחרת מאשר לדאוג לאוכלוסיה של בורמה, הסובלת ממסתננים, באותו זמן שאצלנו כל עיר וכל כפר נהפך לטאצילק ....

כשאין מה לכתוב על "אחד בדורו" [בן-גוריון א.ז.] .... נזדמנה ל "סוציאליסטים" שלנו "חתיכה" אחרת - מסתננים בבורמה; שומו שמים! נראה שאצלנו גמרנו עם מכת המסתננים ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות על ימין ועל שמאל 1953

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Tachileik, מיאנמר | רחוב שינקין 45, תל אביב (בית "דבר")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.