לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מכתב מנח זבולוני לעורך "כפר חב"ד" - 3 מרץ 1983


מאת: נח זבולוני
פורסם: מכתבים | מכתבים שנשלחו - 03/03/1983
מכתב שכתב נח זבולוני לעורך השבועון "כפר חב"ד", בעקבות מאמר מערכת ובו מוזכר סיפור הנחת התפילין לאריק שרון בכותל המערבי לאחר מלחמת ששת הימים. העיתון טוען כי דוד בן-גוריון שגם היה נוכח באותו אירוע סירב להנחת תפילין, ונח זבולוני מתקן כי דוד בן-גוריון כלל לא היה נוכח באותו מעמד.


נח זבולוני
קרית משה 7
ירושלים 96-102

ירושלים,

לכבוד
עורך "כפר חב"ד"
אהרן דב הלפרן
תל-אביב

שלום וברכה!

במאמר מערכת על "חילופי משמרות" בכפר חב"ד מיום י"ח אדר תשמ"ג נאמר בין היתר:

"לאחר מלחמת ששת הימים בקרה בכותל המערבי קבוצת אנשים שכללה בין היתר, גם דוד בן-גוריון, וגם את אריאל שרון. כשניגש אליהם ה "חב"דניק התורן" כמו אל כל יהודי וביקשם להניח תפילין - הרי דוד בן גוריון סירב, ואילו זה שמבין כל הקבוצה נענה בהתלהבות הכי כנה וגדולה היה אריאל שרון (ואולי זהו, בעצם "הפסול ההשקפתי" שלו - הנכונות להשתתף ב "מבצע תפילין" ...). תמונותיו כשהוא מניח תפילין ליד הכותל אף התפרסמה באותם ימים בארץ ובחו"ל ותרמה רבות להתעוררות בקרב הציבור"

כמי שהשתתף במבצע זה ותמונתי מופיעה בו, אני יכול להעיד כמאה עדים, התיאור שלך רחוק מן האמת ואינו תואם את המציאות שהינה אחרת, ולמען הדיוק ההיסטורי וכן לא לקפח כל בריה ובפרט שוכן עפר ...

אביא את הדברים כהוויתן:
היה זה לאחר מלחמת ששת הימים, ביקר אריאל שרון עם קבוצת קצינים (לא יהודים) מדרום אפריקה ליד הכותל המערבי, ולפי בקשתו של ר' אהרן רבינוביץ ז"ל איש חב"ד ואסיר ציון בברית המועצות פניתי אל אריק שרון ושאלתי אם הוא מוכן להניח תפילין. לאחר תשובתו החיובית - לא דווקא בהתלהבות הכי כנה גדולה - עזר לו ר' אהרן בהנחת התפילין. ידיעה זו פורסמה בשעתו על ידי בעיתון "מעריב" במדור "שיחות".

בוודאות אני קובע כי בקבוצה זו לא היה אף יהודי מחוץ לשרון ומשום כך לא הציעו לבן גוריון להניח תפילין, ולפי דבריך הוא סירב, מסיבה פשוטה, בן גוריון לא היה נוכח באותו מעמד.

אהיה אסיר תודה באם דברי יראו אור בבטאון זה.

בכבוד רב
נח זבולוני

דפים בנושא:


הערות: נח זבולוני כתב את המכתב בעקבות מאמר מערכת בשבועון "כפר חב"ד" מתאריך י"ח אדר תשמ"ג, דהיינו 03/03/1983, לפי זה נקבע תאריך מכתב זה. - אלי זבולוני
Powered By Click for details


מכתבים מכתבים שנשלחו 1983
לחצו לפתיחת המסמך
לחצו לפתיחת המסמך
שימו לב: התמונות מוגנות בזכויות יוצרים, אין להעתיקם ללא ציון המקור ממנו נלקח הדף - לפרטים פנו לדף צרו קשר
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות