לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מכתב מאסתר ונח זבולוני ליואל ונועה צימרמן - 18 אוגוסט 1993


מאת: אסתר ונח זבולוני
פורסם: מכתבים | מכתבים שנשלחו - 18/08/1993
מכתב ברכה שנכתב ליום הכלולות ה-25 של יואל ונועה צימרמן אב-הבית של "שיכון תומך" בקרית משה, מרכז תמיכה ותרבות שהוקם עבור קשישים. המכתב משופע בציטטות ומשלים תלמודיים.


אסתר ונח זבולוני

ליואל ונועה צימרמן היקרים

לציון יום הכלולות ה-25 שלכם עד 120!

שלוחה ברכותינו הלבביות היוצאות מעומק הלב וכפי שנאמר: דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב.

מה נאמר? ומה נדבר? אין מלים בפינו להביע את גודל ההערכה שלנו למעשיך ההומאניים וקצרה היריעה מלהכיל את מה שיש בליבנו עליך ועל רעייתך היקרה נועה.

אינני עמוס אטינגר, לא באתי לגולל בפני החברים המסובים מסביב לשולחנות הערוכים מכל טוב את ה "חיים שכאלה" [ 1 ] שלך ושל רעייתך, אבל מה שיש לי להגיד בהזדמנות פז זו, המשל התלמודי שמובא במסכת תענית דף ה' שעליו אפשר לאמר: הפוך בו והפוך בו דכולא בו. אנו נמסור אותו ככתבו וכלשונו:

"אמשול לך משל, למה הדבר דומה, לאדם שהיה הולך במדבר, והיה רעב ועייף וצמא, ומצא אילן שפירותיו מתוקין, וצילו נאה, ואמת המים עוברת תחתיו. (העובר אורח) אכל מפירותיו ושתה ממימיו וישב בצילו וכשביקש לילך (ללכת), אמר: אילן אילן במה אברכך? אם אומר לך שיהיו פירותיך מתוקין, הרי פירותיך מתוקין, שיהיה צילך נאה, הרי צילך נאה, שתהא אמת המים עוברת תחתיך, הרי אמת המים עוברת תחתיך. אלא יהיה רצון שכל נטיעות שנוטעין ממך יהיו כמותך".

אף אתה יואל ורעייתך נועה, במה נברככם? אם במעשים טובים הומניים, הרי יש לכם די והותר ... אם באושר הרי יש לכם מביצוע הפועלות ההומאניות, אם בבנים, הרי יש לכם - כן ירבו. אלא יהי רצון שיהיו צאצאיכם וצאצאי צאצאיכם כמותכם.

יואל שלנו, כבר אמר מי שאמר, דומה ליואל בן פתואל הנביא, שכאב את כאב העם ושמח בשמחתו ואיחל לו בשורות טובות ונחמות אמן ואמן כן יהי רצון.

אסתר ונח זבולוני

ירושלים, א' אלול תשנ"ג
18.8.03

הערות:
1. הכוונה לתוכנית הטלוויזיה "חיים שכאלה" בהגשת עמוס אטינגר שסיכמה את קורות חייהם של אישים מפורסמים.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


מכתבים מכתבים שנשלחו 1993
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות