לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מכתב לנח זבולוני אודות פרופ' שמעון סנדלר


מאת: רחל צוקרמן - טרס
פורסם: מכתבים | מכתבים שהתקבלו - 16/12/1980
מכתב שנשלח לנח זבולוני אחרי כתבות בהן הזכיר את פרופ' שמעון סנדלר עורך המדור ללימוד אידיש ב "סאוועטיש היימלאנד". חבריו של סנדלר לספסל הלימודים שואלים את נח זבולוני האם כדאי ליצור עימו קשר, או ייתכן שנסיונות להתקשר עם יהודים מעבר למסך הברזל יכולים רק להזיק להם.


נתקבל 30/11/80 [ 1 ]

לכב'
מר נח זבולוני
עורך המדור "עולם יהודי"
ב "דבר"

אדוני הנכבד!

זו הפעם השניה מופיע במאמריך שמו של שמעון סנדלר, עתה פרופ' שמעון סנדלר. אנו, קבוצת חבריו מספסל הלימודים ומתנועת נוער בפולין וגם מהארץ, בין השנים 1930-38, היינו רוצים מאוד לשלוח לו דרישת שלום, או אף לכתוב לו מכתב ולברכו על הצלחותיו. אבל אחרי הרהור שני חושבים אנו שאנו עשויים רק להזיק לו בכך.

- מה דעתך? האמנם צריכים לגנוז תכנית זאת (מה גם, שאין אנו יודעים, מה כתובתו המדוייקת); ביחוד לגנוז אותה בשל החשש לבטחונו, והרי, אם אמנם כך הדבר, בוודאי שאין לנו כל רשות לחשוב על זה.

אם לא קשה לך, איפא, ענה נא בטובך לפי כתבתי: רחל צוקרמן - טרס, חיפה (בצירוף - מעטפה מבויילת). האם גם דעתך היא שאין לסכן אותו ואז יקל עלינו הוויתור על הרעיון.

בכבוד רב ובתודה מראש
רחל צוקרמן טרס

חיפה, 16.12.80

דפים בנושא:


הערות:
1. כנראה שתאריך הקבלה הוא 30/12/1980 זאת מאחר והמכתב נכתב ב- 16/12/1980, ובפרט לאור מכתב התשובה שנכתב ביום בו התקבל המכתב אצל רנ"ז.

נח זבולוני השיב באותו יום: תשובתו של נח זבולוני לרחל צוקרמן - טרס בענין פרופ' שמעון סנדלר כנראה מאחר והנושא היה קרוב אליו וגם הוא התלבט האם ליצור קשר עם בני משפחתו בברית המועצות.
- אלי זבולוני

Powered By Click for details


מכתבים מכתבים שהתקבלו 1980
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות