לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מכתב לנח זבולוני על מכתביה של ילדה יהודיה מוורשה


מאת: יוסף יהלום
פורסם: מכתבים | מכתבים שהתקבלו - 21/11/1982
יוסף יהלום מוזכר בכתבתו של נח זבולוני ילדה יהודיה מווארשה כותבת לדוד בקיבוץ עין הכרמל על נערה יהודיה מורשה הכותבת ליוסף יהלום מקיבוץ עין-כרמל. במכתב זה מתייחס יוסף יהלום לחשדות בדבר האותנטיות של מכתבי הילדה, והאם כדאי להמשיך לשלוח לך מכתבים, חבילות מזון וכו'.


עין כרמל, ה' בכסלו תשמ"ג 21.11.82

למר זבולוני שלום רב!

חזרתי כרגע מקבוץ לוחמי הגיטאות וכבר אני כותב לך כבר. ובכן נפגשתי עם שרה נשמית ובעלה [ 1 ] . את בנימין אנוליק לא פגשתי כי הוא יצא ולא היה ידוע מתי יחזור ובינתיים בלילה הזמן רץ וגם מזג אויר לא נח. ובכן מה שאפשר להוסיף ששרה כתבה במכתבה, ושהוא נמצא ברשותך, זה שבנימין שלח לכתובתה של הילדה פולני מומר מחסידי אומות העולם וגם לו לא נתנו להיכנס.

ובכן זה כמעט ברור שיש להם מה להסתיר. כן שרה אמרה לי שהם שלחו היום מכתב בענין זה ל "דבר" וביקשו לפרסמו. יתכן שהמערכת תמסור לך את המכתב אם לא אני מקוה שתתעניין בזה.

לסיכום אני מקוה שאתה תפרסם כתבה על זה. מכיוון שהסיפור היה יותר מדי יפה והיו חשדות, ביקשנו את בנימין אנוליק לברר במקום את הענין והתוצאות ידועות. אני חושב שזה לא צריך להיות מדי חריף ברוח ששרה כתבה, אבל זה צריך להיות די ברור שאנשים ידעו שכל הענין הוא בספק רב ולעת עתה לא ישלחו חבילות עד שיהיו לנו הוכחות ברורות שמה שכותבים לנו מוורשה זה נכון.

בסיום אני מאחל לך ולמשפחתך כל טוב.

ולהתראות
יוסף יהלום.

דפים בנושא:


הערות:
1. שרה נשמית כתבה מכתב למערכת בעקבות כתבתו של נח זבולוני: ילדה יהודיה מווארשה כותבת לדוד בקיבוץ עין הכרמל ובו היא מעלה ספק באם מכתביה של הילדה היהודיה מוורשה הם אכן אותנטיים.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


מכתבים מכתבים שהתקבלו 1982
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות