לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מכתב ליואל צימרמן משנת 1997 (מוערך)


מאת: נח זבולוני
פורסם: מכתבים | מכתבים שנשלחו - 01/01/1997
מכתב שנכתב ליואל צימרמן אב-הבית של "שיכון תומך" בקרית משה, מרכז תמיכה ותרבות שהוקם עבור קשישים. המכתב משופע בציטטות מהתנ"ך ובמשלים תלמודיים.


גדולה הבטחה שהבטיח הקדוש ברוך הוא לנשים יותר מן האנשים, שנאמר: "נשים שאננות, קומנה שמענה קולי, בנות בוטחות האזנה אמרתי" (ישעיהו ל"ב).

שאל רב לר' חייא, נשים במאי זכיין באקרויי בנייהו לבי כנישתא (בית מדרש) ובאתנויי (בשליחות) גברייהו בי רבנן ונטרין לגברייהו עד דאתו מבי רבנן (ברכות י"ז), הרעיון, שהנשים מזדהות עם בעליהן בכל הפעולות שלהם, חרף שעלול להביא לסבל מסויים, ולכל מיני בעיות, למרות זאת הן משתתפות עימם.

ולך יואל שלנו, אמר מי שאמר שהינך דומה ליואל בן פתואל הנביא, כלומר ליואל הנביא מתרי-עשר, שהיה שונה מכל הנביאים והמבדיל אותו מכל שאר הנביאים הוא: יואל אינו מוכיח ומטיף ומסור לעם, גם בקראו להם לשוב אל השם בכל לבבם ובצום ובבכי ובמספד, אינו מגיד להם חטאותיהם, ואיננו מדבר אליהם קשות, הוא אך מתאר את צרות לבבם ושמח בשמחתם הזמנית.

יואל הנביא קורא את הכהנים והזקנים ואת כל העם לתשובה, לצום, לתפילה ולבקשת רחמים מהשם, הוא מבטיח את חמלת השם אל עמו, את הרחקת הארבה שפשט ואת חיסולו, מבקש גשמים בעיתו, פריחה וצמיחה ויבולי ברכה, שובע ושלום.

ומשמיע לכם בשורות וישועות טובות ...

הערות: לא ברור לאיזה ארוע נכתב מכתב זה, וגם לא התאריך, לאור זאת נקבע תאריך משוער 01/01/1997 - אלי זבולוני
Powered By Click for details


מכתבים מכתבים שנשלחו 1997
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות