לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

העדה החרדית נגד "מקדונלד"


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 15/06/1995
העדה החרדית בירושלים, תוקפת את הנציגים הדתיים ו "החרדים" בעיריית ירושלים, השולטת בכיפה ובקופה שלה, על שתיקתם בפתיחת הסניף של "מקדונלד" במרכז העיר של ירושלים בבנין קולנוע אוריון, החרדים טוענים כי אלפים פקדו את החנות בערב חג השבועות חג של מתן תורה תחת משמר כבד מפחד תגובת החרדים האמיתיים, כלומר: אנשי העדה החרדית העומדים על משמר הכשרות והשבת בירושלים.

לדבריהם מוכרים במקדונלד סנדויצים "של בשר וחלב מבושל ומטוגן", חרדים אלה טוענים כי בימי כהונתו של אהוד אולמרט וסגניו הדתיים וה "חרדים" מאגודת ישראל ומדגל התורה שמילאו פיהם מים ושותקים במסע ההשתקה הממושכת תמורת השוחד הגדול של מיבנים ושטחים למוסדות שלהם, "ועל כל פשעי אולמרט תכסה אהבת השלמונים וגריפת המיליונים".

לדבריהם עוד לא הייתה הזנחה במצב שמירת השבת והכשרות בירושלים, עד שכל שכונת "נחלת שבעה" נהפכה כבר כמעט למזללה אחת גדולה. המסעדות ובתי הקפה פתוחים שם לרווחה ביום השבת "ואין פוצה פה ומצפצף" הנכון כי מצפצפים כן ...

ודרך אגב מספרים על חוצפתו של ראש העיריה אהוד אולמרט, לדבריהם היה זה בל"ג בעומר, בככר השבת (המעוז של העדה החרדית - נ.ז.) ניגש אליו אחד היהודים התמימים ושאל את אהוד אולמרט "למה [הוא] לא סוגר את כביש בר אילן בשבת? אחרי כל ההפצרות של אלפי תושבים והפגנות", נענה אולמרט ואמר: " ... שבינתיים כיכר השבת סגור !!! " ודי לחכימא ברמיזא ...

חרדים אלה גם מושיטים אצבע מאשימה לעבר המחנה שלהם ואומרים: "מה לנו כי נלין על הנציגים בעירייה (החרדים) ומלחכי פינכא, אם במחנינו אנו ירדנו בקפאון גדול וחוסר מעש ואזלת יד, אין לנו רבי עמרם (בלוי) זצ"ל ולא רבי הלל שלזינגר זצ"ל, אלו אשר נתנו את גופם למכים למורטים על קדושת השבת וקדושת ירושלים. הם נסעו למנוחות ואותנו עזבו לאנחות ומי יגלה עפר מבין עיניהם ועד מתי" זועקים החרדים.

בהזדמנות זו נספר על מעלליו של הרב עמרם בלוי המנוח שהיה בין המובילים להפגנות הן בזמן המנדט נגד חילול השבת והן בימי המדינה העברית. באחת ההפגנות בימי הבריטים קיבל הרב בלוי בעיטה באשכים ונעשה פצוע דכה או כרות שפכה שלפי ההלכה אסור לו לשאת בת ישראל כמו שנאמר: "לא יבוא פצוע דכה או כרות שפכה בקהל ה'" (דברים כ"ג ב'), ולאחר פטירת רעייתו לא יכול היה רבי עמרם לשאת אשה, וכידוע שאסור להיות בלי אשה, ומסיבה זו נשא רבי עמרם את הגיורת רות בן דוד, שעורר סערה בקרב העדה החרדית שאליה השתייך רבי עמרם ו "כעונש" הורחק מן העדה ודברים אלה כתובים וחתומים על ספר זכרון בצורת חוברת שפרסמה רבי עמרם בשעתו. את החוברת פותח רבי עמרם במלים אלו:
"על פי הלכה משולחן ערוך אסור לי להיות בלי אישה ומחויב אני על פי דין תורתנו הקדושה לישא אשה שאפשר גם שתהיה בת בנים ומתוך שלבי מהסס מעניין שבגופי (כפי ששניים מחברי הבד"צ (בית דין צדק) שליט"א יודעים מזה כמה שנים קודם) שנשואי גיורת היה מוציא אותי מהיסוסים אלה (כי קהל גרים לא ניקרא קהל - נ.ז.) וכאשר הקדוש ברוך הוא הזמין לי שידוך זה עם גיורת צדקנית אשת חיל וחסודה זו, וכו' וכו' "


נחזור למקדונלר - ולכן טוענים החרדים כי היות וחז"ל אמרו: כי לא חרבה ירושלים אלא בשביל שחיללו בה את השבת, על אחת כמה וכמה כשהיא בחורבנה אי אפשר לבנותה, ע"י תמיכת הכופרים מחלליה ובוזיה במוסדות התורה, ובכוח זה יוכלו לחרפה ולבזותה בחילולי כל קודש וכל טומאת שרץ בציון כי ירושלים אינה שטח הפקר, ירושלים היא לב העולם כולו ...

דפים בנושא:


הערות: כתבה זו שלח נח זבולוני למדור "מה בירושלים" ביחד עם הכתבה: רחובות הזצ"ל. רחובות הזצ"ל פורסמה במדור "עכשיו" (מדור אב של "מה בירושלים"), ייתכן כי משיקולי עריכה או מקום לא הופיעה הכתבה הנוכחית. - אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1995
לחצו לפתיחת המסמך
לחצו לפתיחת המסמך
שימו לב: התמונות מוגנות בזכויות יוצרים, אין להעתיקם ללא ציון המקור ממנו נלקח הדף - לפרטים פנו לדף צרו קשר
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות