לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הפשע המאורגן שולט במדינת ישראל, טוען "סאוועטיש היימלנד"


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 00/09/1980
גם הפשע המאורגן הגדל והולך מדי שנה בשנה במדינת ישראל בשנים האחרונות, מהווה נושא חשוב אצל היהודים בברית המועצות ואחר מהם מסיביר הרחוקה והקרה. וו. נאסאנוב מנובוסיבירסק פנה בנידון אל עורך המדור "שאלות ותשובות" התופס מקום בולט בירחון היהודי "סאוועטיש היימלאנד" המופיע במוסקבה, בשאלה הבאה: שמעתי ברדיו בי בישראל הפשע המאורגן עולה בהרבה מזה אשר בארצות המערב, אנא תסבירו לי את הסיבה ופשר הדבר.

והתשובה לא איחרה לבוא. ש. סולטאנוב העונה על השאלה מונה את הסיבות שגמרו לפשע המאורגן התלול ההולך וגואה מדי שנה במדינת ישראל.

קודם כל ובראש וראשונה קובע סולטאנוב כי המחזור השנתי של הפשע המאורגן במדינת ישראל מהווה כ-10 אחוז מן "התוצר הלאומי" של המדינה. לפי חישוב זה עולה הפשע המאורגן בישראל אף על המאפיה האמריקאית ו "מפגר" רק ואך לגבי גידולו של הצבא הישראלי (וזה רק לפי המספרים הרשמיים שאינם ניתנים לבדיקה ...)

סולטאנוב זה גם "נעזר" ע"י "האקונומיסט" הבריטי שכתב: "כי רבים מן הענפים הכלכליים במדינת ישראל התפתחו הודות ובעזרתם של הגנגסטרים". סולטאנוב אומר כי הסיבה העיקרית להגברת הפשע המאורגן בישראל נובעת מזה שהגנגסטרים והפושעים המאורגנים עומדים בקשרים הדוקים עם כמה מהארגונים הפוליטיים של המדינה הציונית ... (כלשונו של ר' משה הירש שלנו ... נ.ז.)

המשטרה המקומית ממשיך סולטאנוב ואומר; במקום לדכא את הפשע המאורגן וללחום בו מעדיפה לדכא את האוכלוסיה הערבית והיא מרימה ידיים במלחמתה בפשע המאורגן. יותר מזה, באחרונה קרו מקרים והם תדירים, כי אנשי המשטרה הישראלית משתתפים ולוקחים חלק במעשי השוד הנערכים במדינה, הם מעורבים בפשע המאורגן ובשיתוף פעולה עם הגנגסטרים והפושעים הישראליים.

השחיתות שפשטה בישראל וחדרה לא רק במשטרה נובעת מזה לפי כתב העת הישראלי "ישראל אקונומיסט" שהאפשרויות לרווחים קלים ולהתעשרות מהירה יוצרות עמדה חיובית אצל ראשי החברה הפוליטית והכלכלית בישראל לגבי הקשרים עם עולם הפשע ...

"גבורי" השחיתות והשערוריות הכלכליות במדינת ישראל לדברי סולטאנוב, מצויים בכל המשרדים הממשלתיים, החל מפקידים הזוטרים וכלה בשרים. די לציין את העובדה, מסיים סולטאנוב את מאמרו, כי ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין היה מעורב ונחקר על עבירות כלכליות וראש הממשלה מנחם בגין החל את הקריירה שלו במדינת ישראל כגנגסטר פוליטי וטרוריסט.

דפים בנושא:


הערות: תאריך הכתבה צויין כחודש ספטמבר 1980 ממספר סיבות. הכתבה המצויינת ב "דפים בנושא" שגם בה מושמצת מדינת ישראל ע"י סאוועטיש היימלנד נכתבה בשנת 1980. בגוף הכתבה הנוכחית מוזכר ראש הממשלה הקודם יצחק רבין, וראש הממשלה הנוכחי מנחם בגין, מאחר ותקופת כהונתו הראשונה של רבין הסתיימה בשנת 1997 וזו של מנחם בגין בשנת 1983 ברור שכתבה זו נכתבה בתחום זמן זה. חיזוק נוסף מביא מצב העותק המקורי, כפי שניתן לראות בקובץ ה PDF המצורף.

סביר שכתבה זו יועדה לעיתון "דבר" אך מעולם לא פורסמה.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1980
לחצו לפתיחת המסמך
לחצו לפתיחת המסמך
שימו לב: התמונות מוגנות בזכויות יוצרים, אין להעתיקם ללא ציון המקור ממנו נלקח הדף - לפרטים פנו לדף צרו קשר
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות