לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

החרדים מזהירים מפני התערבות בריב בין בנימין נתניהו לדוד לוי


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 00/07/1995
היהדות החרדית מפולגת, חלקה הממוסד תומך בביבי נתניהו במלחמתו בדוד לוי, ואילו אחרים גורסים כי יהודה החרדית צריכה לעמוד מן הצד - לאו דווקא בנושא ביבי - דוד, אלא בכל הויכוחים הפנימיים בין החילוניים גופא.

לחרדים אלה חרה שבעיצומו של פילוג פנימי בליכוד, יוצאים כתבים חרדים המתיימרים לייצג את "דעת גדולי התורה" ומבקרים פשוט את דרכו של דוד לוי על שהוא מפלג את המחנה הלאומי. יתרה מזאת: בעצם היום בו חלקים וותיקים בציבור החרדי מסרבים לכל פשרה באשר למפקד באגודת ישראל, או לאיגוד המחנות של היהדות התורתית, במקום זה ישנם חלקים ביהדות זו הדואגת להמשך קיומה של בבת עינה ה ... הליכוד ...

יש חשש שגם יקראו להתפקד לליכוד או לביבי נתניהו בעל ההקלטה המפורסמת. [ * ]
וכאן באה אזהרה והבהרה כי לא מעט אנשי הליכוד בכנסת מצטרפים לאנשי מר"צ בהצעות אנטי דתיות בכנסת ולכן בראש וראשונה יש לדאוג לציבור החרדי ולא לפלג אותו כי ישנה סכנה כאשר החילוניים הלאומיים והלא לאומיים יזכרו לחרדים ביום עברה וזעם כאשר ירכיבו קואליציה ממשלתית את עמדתם, הם יתנקמו בהם ויפסיקו את התמיכות לישיבות ויניפו את ה "שוט" של גיוס בחורי ישיבה לצה"ל ... לכן מזהירים אותם באזהרה כפולה ומכופלת. ראו הזהרנו אותכם !

הערות:
* פרשת "הקלטת הלוהטת", בה בנימין נתניהו שהתמודד על ראשות הליכוד מול דוד לוי, הופיע בתוכנית "מבט" בטלוויזיה, וטען כי מאיימים עליו שאם לא יסיר את מועמדותו לראשות הליכוד, יפרסמו קלטת המתארת יחסי מין של ביבי עם אישה שאינה אשתו. בהזדמנות חגיגית זו, הודה בנימין נתניהו כי בגד באשתו.

כתבה זו נכתבה באותו תאריך בו נכתבה הכתבה מכתב המצדיק פגיעה בשולמית אלוני ו- "מרשם" נגד לשון הרע מסיבה זו נבחר התאריך יולי 1995 כתאריך הכתבה.

הכתבה נועדה למדור "מה בירושלים" בעיתון "דבר" אך לא פורסמה.
- אלי זבולוני

Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1995
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות