לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בירושלים הונצחו אב ובנו ברחוב אחד


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 00/07/1995
בירושלים עיר הקודש הכל יכול לקרות, כמו שנאמר על ארצות הברית: הארץ בעלת האפשרות הבלתי מוגבלת ... בירושלים הונצחו אב ובנו ברחוב אחד, כמו שנאמר: "אותו ואת בנו, לא ישחטו ביום אחד" (ויקרא י"ג).

לאחרונה הוסב הרחוב פיק , נכון יותר הסימטה המכילה כ-10 בתים אשר בשכונת קרית משה, ע"ש השר משה מונטיפיורי שבמשך הימים והשנים נהפכה לשכונה חרדית קיצונית ולאומית קיצונית, על שמו של הפרופ' חיים (הרמן) פיק בלשן וחוקר מראשי מפלגת "מזרחי" (מפד"ל). דרי הסמטה ביום בהיר ראו שלט חדש המבשר שינוי בשם הרחוב שעד שעתה נקרא על שמו של חיים פיק ומעתה הוסיפו גם את שמו של בנו המנוח פנחס היסטוריון צבאי.

בירושלים ישנו תקדים שרחובות נקראים על שם אב ובן [ * ] כגון רחוב הנצ"יב, על שם הרב נפתלי צבי יהודה ברלין (1817-1893) שהיה ראש ישיבת וולוזין המפורסמת, והשם [רחוב בר-אילן - א.ז.] על שם בנו הרב מאיר בר-אילן (ברלין) מנהיג המזרחי. רחוב שהתפרסם הודות להפגנות נגד התעבורה בשבתות בו.

יצויין כי ועדת השמות של העירייה בירושלים הנציחה [במקרה ההוא - א.ז.] את האב והבן בשני שמות נפרדים, כי ממה נפשך אם אחד ראוי להנצחה אז יש להנציחו בכבוד הראוי, ולא לתלות את זכות הבן לאב או להיפך ... טוענים דרי רחוב פיק.

הערות:
* נח זבולוני כנראה התכוון לכתוב שבמקרים אחרים של אב ובנו הם הונצחו בשני רחובות שונים: רחוב הנצי"ב, ורחוב בר-אילן (שזה הרחוב שהתפרסם הודות להפגנות נגד התעבורה). דבר המסביר את הפסקה האחרונה בה הוא יוצא נגד "היעילות" בה נקטה ועדת השמות של עיריית ירושלים.

נח זבולוני ומשפחתו התגוררו ברחוב קרית משה פינת רחוב פיק בירושלים, כך שנושא הכתבה היה קרוב לליבו (או לדירתו).

כתבה זו נכתבה באותו תאריך בו נכתבה הכתבה מכתב המצדיק פגיעה בשולמית אלוני ו- "מרשם" נגד לשון הרע מסיבה זו נבחר התאריך יולי 1995 כתאריך הכתבה.

הכתבה נועדה למדור "מה בירושלים" בעיתון "דבר" אך לא פורסמה.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1995
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות