לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב אבינר מתיר ביטול תורה לצורך התנחלות


מאת: נ. זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 00/05/1995
הגרעיון היוזם להקים ישיבה בסמוך לקברה של רחל אמנו עליה השלום על דרך אפרתה בבית לחם ת"ו (תיבנה ותכונן), מתקשה בהשגת תלמידים וכמעט שלא עולה בידו. לא עזרו כל הפניות של רבנים וראשי ישיבות והדבר לא עלה בידו.

לאחרונה פנו אל הרב שלמה אבינר ראש ישיבת "עטרת כהנים" בעיר העתיקה של ירושלים, ישיבה ששומעים עליה לא מעט. השאלה הייתה מנוסחת בצורה כזו שהמחסור בתלמידים הרוצים לבוא לישיבה בבית לחם הוא משום חשש של ביטול תורה, כלומר המעבר מישיבה לישיבה, הנסיעה ממקום למקום, הנוחיות במקום וכו', השאלה היא עד כמה תלמידי ישיבה מחוייבים להמשיך ללמוד תורה בישיבתו משום ביטול תורה, לעומת המצווה לשבת בימים אלה בבית לחם ליד ציון קברה של רחל אימנו, מה עוד שהישיבה במקום היא מתוך לימוד תורה?

התשובה לא איחרה לבוא, והנה היא: "מצווה שאי אפשר לעשות ע"י אחרים מבטלים תורה. (חד וחלק) בוודאי מצווה גדולה להקים ישיבה בבית לחם, גם אם יש בזה ביטול תורה מסויים, וכל תלמיד צריך להתייעץ עם רבו" עד כאן התשובה של הרב אבינר.

יצויין כי התעמולה למען הקמת ישיבה בבית לחם נעשית מתוך נימה רגשית והיא של דברי הנביא: כה אמר ד' מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה כי יש שכר לפעלתך נאום ד', ושוב מארץ אויב ויש תקווה לאחריתך, נאום ד' ושבו בנים לגבולם" ...

בתפילה לישועת ישראל לגאולתנו "על יד בן ישי בית הלחמי במהרה בימינו" ונאמר אמן !

הערות: כתבה זו הופיעה כחלק ממספר כתבות, שבאחת מהן מדובר שנכתבה אחרי יום העצמאות ה-47 של מדינת ישראל, מאחר שיום העצמאות ה-47 נחוג בה' באייר תשנ"ה - חודש מאי 1995, נקבע חודש זה כחודש כתיבת הכתבה.

הכתבה יועדה לעיתון "דבר" למדור "מה בירושלים" אך לא פורסמה.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1995
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות