לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קריאה ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק חוקיות ישיבות מועצת הרבנות הראשית


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 00/04/1975
חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל הרב אליעזר שפירא, דיין בבית הדין הרבני בירושלים, ורבה של רמת גן הרב י. מ אושפיזאי נפגשו אתמול עם היועץ המשפטי מר מאיר שמגר ודנו בתזכיר שהגישו לפני זמן מה חברי מועצת הרבנות הראשית ליועץ המשפטי בו הם מבקשים את חוות דעתו על חוקיותן של ישיבות מועצת הרבנות שנקראו לא ע"י שני הרבנים הראשיים לישראל המשמשים כנשיאי מועצת הרבנות הראשית.

כזכור בימי הסכסוך ההלכתי בין שני הרבנים הראשיים על כשרות יינות "כרמל מזרחי" לפסח, התכנסו חברי מועצת הרבנות הראשית במלון "דבורה" בתל-אביב, בלי הרבנים הראשיים וקבעו כי אינם אחראים לכשרות יינות "כרמל מזרחי" לפסח. הרב עובדיה יוסף נפגע מישיבה זו וטען כי היא לא הייתה חוקית בגלל שלא נקראה ע"י הרבנים הראשיים.

חברי מועצת הרבנות הראשית הרב אליעזר שפירא והרב י. מ. אושפיזאי הגישו ליועץ המשפטי תזכיר בו הם מבקשים את חוות דעתו בנידון, בטענה כי לפי התקנות חייבת מועצת הרבנות הראשית להתכנס כל שבועיים, ובאם הרבנים הראשיים לא מזמינים ישיבה במועד, אז רשאים חברי מועצת הרבנות הראשית לקרוא לישיבה כדי שלא לשתק את מועצת הרבנות הראשית.

כאמור אתמול נפגשו חברי מועצת הרבנות עם היועץ המשפטי שביקש מהם להמציא לו את הפרוטוקולים של ישיבות המועצה בהם הוחלט על קיום ישיבות כל שבועיים, וכפי שנראה יתן היועץ המשפטי את חוות דעתו בימים הקרובים.

נשלח ל: "שירות מעריב".

דפים בנושא:


הערות: הכתבה יועדה לעיתון "מעריב" ונכתבה אחרי המחלוקת בין שני הרבנים הראשיים בנושא הכשרות לפסח של יינות "כרמל מזרחי". לאור זאת נקבע תאריך הכתבה לחודש אפריל 1975. - אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1975
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות