לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נסיון לקרוא רחוב בירושלים ע"ש הרב שמואל ברוך


מאת: נח זבולוני
פורסם: לא פורסם | נשלחו לפרסום - 11/06/1995
יגאל עמדי סגן ראש עיריית ירושלים מטעם "הליכוד" מתערב אצל ועדת השמות של עיריית ירושלים על מנת להנציח תושב ירושלים ולקרוא רחוב על שמו עוד בטרם מלאו 3 שנים לפטירתו.

לפי התקנות אין לקרוא שם רחוב על איש טרם שמלאו 3 שנים למותו. בימים אלה קיבלו חברי ועדת השמות של העירייה מכתב ששיגר יגאל עמדי סגן ראש העירייה ובו הוא מבקש לקרוא רשימה על שם הרב שמואל ברוך שהיה מראשי העדה הכורדית בירושלים. במכתבו על נייר גליון של העירייה, כותב עמדי שגם הוא שייך לעדה הכורדית, בין היתר:
"אבקש להביא לפני הוועדה את המקרה כחריג, כפי שנעשה הדבר מספר פעמים במקרים דומים (מנחם בגין - נ.ז.), יתירה מכך, הוועדה בישיבתה האחרונה מיום 24.4.95 אישרה קריאת שכונה ע"ש הגרש"ז אויערבאך זצ"ל, וברצוני לצטט פיסקה מתוך הפרוטוקול (של הוועדה) - שאלת חברים בפרט הכלל הגוזר שלוש השנים המתנה, ציין היו"ר כי לכל הדעות מדובר באישיות יוצאת דופן (הרב אויערבאך - נ.ז.), וכי במקרים דומים בעבר אושרו (בגין - נ.ז.) חריגות בנידון". - אני סבור, ממשיך יגאל עמדי, כי גם במקרה של הרב ברוך שמואל מדובר באישיות יוצאת דופן ועל כן אבקש להעלות את המקרה בישיבת הוועדה הקרובה.

בברכת יגאל עמדי, סגן ראש העיר" ...


דפים בנושא:


הערות: הכתבה נועדו למדור "מה בירושלים" אותו ערך נח זבולוני בעיתון "דבר", אך רק הראשונה פורסמה: (הפועל ישחקו בשבת). תאריך הכתבה הוא זה שכתב נח זבולוני בראש הדף. - אלי זבולוני
Powered By Click for details


לא פורסם נשלחו לפרסום 1995
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות