לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מקווה טהרה לנכות


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | עכשיו (עמוד 6) - 30/05/1985 (יום חמישי)
מקווה טהרה מיוחד במינו, שיאפשר לנשים נכות לקיים את מצוות הטבילה, הוקם לאחרונה על ידי המועצה הדתית בירושלים. הטבילה במקווה היא מצווה שחייבת צנעה. שאף אחת לא תדע מתי הולכת אשה לטבילה. ואילו נשים נכות נאלצות להיעזר בבנות משפחה שתחזקנה אותן בשעת טבילה במקווה.

הרבנות הראשית לירושלים והמועצה הדתית הגיעו לידי מסקנה כי יש למצוא פתרון מתאים ונוח לבעיה, וישבו על מדוכה הלכתית וטכנית זו גדולי הפוסקים בשיתוף עם מהנדסים וטכנאים. הובאו תכניות שונות לעיונם של רבני הרבנות הראשית לירושלים – והפתרון נמצא.

לפי התכנית שנתקבלה הותקן באגף אחד של מקוה, שהוקצה למטרה זו, מפלס מיוחד המאפשר כניסה קלה למקום המקווה לאשה המרותקת לכסא גלגלים, וליד המקווה עצמו מתקן מיוחד, העוזר לאשה להתרומם מכיסאה ולהיכנס לתוך המים. התקן כזה עולה 50 אלף דולר.

היות והמועצה הדתית בירושלים חולשת על 26 מקוואות, וההשקעה בכל המקוואות היא בסביבות מיליון ושלוש מאות אלף דולר טבין ותקילין, שלהשגתם פועלים הרב דב שלום קובלסקי, היועץ למועצה הדתית והרב יצחק רלב"ג, ראש המועצה, והנדבן האמריקאי היהודי שתרם למען מטרה זו.

נשים נכות מכל רחבי הארץ מתעניינות באפשרות להגיע לירושלים כדי לטבול במקווה מיוחד זה. יש לציין, כי אצל נשים דתיות וחרדיות, הטבילה יש לה חשיבות עליונה, ובלעדיה אין הן מקיימות יחסי משפחה תקינים.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר עכשיו 1985

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.