לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"ההצהרה הספרדית" של בן-גוריון אינה ניתנת לביצוע - אומר אשכול


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 08/09/1961 (יום ששי)
"ההצהרה הספרדית" של מר בן-גוריון שניתנה למר אליהו אלישר ערב הבחירות לכנסת ה-5 כתכסיס של משיכת קולות ספרדיים ובני עדות המזרח אינה ניתנת לביצוע מחמת הקשיים בהרכבת הקואליציה החדשה - זאת מסר שר האוצר מר לוי אשכול למשלחת של רבנים ספרדיים ואנשי העדות הספרדיות בפגישה שנערכה ביום רביעי בירושלים.

לכתבנו נמסר כי המשלחת שהייתה מורכבת מן ה"ה אליהו אלישר, דוד סיטון מירושלים, עו"ד לבהר, זקיק שלוש מת"א, הרב מנצור בן שמעון מירושלים ורבה של נתניה הרב דוד שלוש, מראשי הרבנים הספרדיים, נפגשה עם שר האוצר מר לוי אשכול בהסתמכה על ה "הצהרה" הספרדית של מר בן גוריון וביקשה לפחות את תיק שר הדתות לספרדים או לבני עדות המזרח, נוסף לתיק המשטרה. מר אשכול הסביר לחברי המשלחת את קשיי מפא"י בהרכבת הקואליציה והבטיח למסור את תוכן בקשתם למרכז המפלגה.

כן נמסר לכתבנו שהמשלחת יצאה במפח-נפש מפגישה זו והיא עומדת להפעיל לחץ על מר בכור שיטרית שלא יקבל עליו את כהונת שר המשטרה אם לא ימלאו דרישה מינימלית זו. מכתב ברוח זו נשלח כבר לשר המשטרה ותוכנה הובא לידיעת מר בן-גוריון.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב קפלן 1, ירושלים (משרד האוצר (משנת 1952-1953)) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (ועד העדה הספרדית) | רחוב הירקון 110, תל אביב (מושבה בעבר של מפא"י מפלגת העבודה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות