לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מגבית נפרדת בדרום אמריקה ע"י ראשי הקהילות הספרדיות


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | משק הכלל והפרט (עמוד 3) - 10/06/1963 (יום שני)
ראשי הקהילות הספרדיות בארגנטינה, עומדים לערוך מגבית מיוחדת, בנפרד למגבית המאוחדת, לטובת המפעלים והמוסדות הספרדיים בארץ ובחו"ל - אם הנהלת המגבית המאוחדת תבטל את ההסדר הקיים - על כך נודע לסופרנו.

בהסדר הקיים עד עתה, בין הנהלת המגבית המאוחדת לבין ראשי הקהילות הספרדיות בארגנטינה, מפרישה המגבית המאוחדת, 25 מכספי המגבית, הנאספים בין התורמים הספרדיים בארגנטינה, וביתר ארצות דרום אמריקה, לטובת המוסדות והמפעלים הספרדיים בארץ ובחו"ל.

באחרונה מתוך לחץ חזק המופעל כבר שנים עומדת הנהלת המגבית המאוחדת לבטל את ההסדר הקיים הנ"ל, ולפי דברי ראשי הספרדים בארץ, ביטול הסדר זה יסתום את המקור העיקרי של העזרה שהמוסדות הספרדיים מקבלים בארץ ובחו"ל.

ראשי הספרדים בירושלים וכן הפדרציה העולמית של הספרדים דנו בדבר והחליטו באם ההסדר וההסכם יבוטלו יערכו הספרדים בארגנטינה וביתר ארצות דרום אמריקה, המאוכלסות יהודים ספרדים רבים, מגבית מיוחדת לטובת המוסדות והמפעלים של הספרדים בארץ ובחו"ל.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות משק הכלל והפרט 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (ועד העדה הספרדית) | רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (קרן היסוד - המגבית המאוחדת לישראל) | Piedras 1164, בואנוס איירס, ארגנטינה (Congregacion Israelita Latina - מרכז היהודות הספרדית בארגנטינה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות