לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"לא רציתם את שילנסקי - קיבלתם את אלוני"


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 27/06/1986 (יום ששי)
סערת רוחות וזעם בקרב "העדה החרדית" עוררה הפגישה בין יהושע שיינברגר, המכונה "שר הבריאות" של העדה, לבין ח"כ שולמית אלוני, שהתקיימה שלשום בחצר מלון "רמאדה" בירושלים. את הפגישה יזם יהושע שיינברגר במטרה להפיג את המתיחות שבין חרדים לחילונים וכדי לדון עם שולמית אלוני במצוקת החולים, שנגרמה עקב שביתת האחיות.

הזעם ב "עדה" רב, ואפילו "המתונים", שתמכו בביקורה של ועדת הפנים ב "מאה שערים" מוחים עליו וקוראים לרבני העדה: "לא רציתם את שילנסקי, קיבלתם את שולמית אלוני". מחוגי "העדה החרדית" נאמר לסופר "דבר", כי הפגישה לא היתה בידיעות רבני העדה לא כל שכן בשליחותם, ושבוודאי יוסקו ממנה מסקנות. אותם גורמים ציינו גם, כי פגישה זו היתה בחדר סגור בבית מלון, וכי אפילו היו שם שני גברים, יש חשש של איסור "יחוד", שכן לפי ההלכה אסור להתייחד עם אשת איש.

בתוך כך התברר, כי הביקור של ח"כ שילנסקי עם חברי כנסת מהליכוד וממורשה בביתו של מנחם כהן בשכונת "גאולה כרם אברהם" התקיים בעצתו של האדמו"ר מסטרופקוב, הרב יחזקאל שרגא הלברשטם, המכהן כחבר בבית-דין צדק של העדה החרדית הספרדית. שילנסקי ביקר פעמים אחדות בעת האחרונה בביתו, ובאחת הפגישות, לאחר שהעדה החרדית התנגדה לביקורה של ועדת הפנים במאה שערים, יעץ לו האדמו"ר לערוך את הביקור במתכונת זו.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב נחום 10 ירושלים (ביתו של מנחם נחום כהן) | שדרות הרצל, ירושלים (גשר רופין - מלון רמדה רנסאנס)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות