לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מינוי שקדיאל - "מזימה להחלשת המועצות הדתיות"


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 14) - 26/09/1986 (יום ששי)
הקונסרבטיבים בארצות הברית עומדים מאחורי פרשת מינויה של נציגת "העבודה" הגב' שקדיאל [ * ] כחברה במועצה הדתית של ירוחם, מגלה "המחנה החרדי" בטאון חצר חסידי בעלז המופיע בירושלים.

השבועון החרדי מוסר כי במפלגת העבודה גדל מספרם של הקוראים לתמיכת המפלגה בערעור מעמד המועצות הדתיות. לפי השבועון נרתמו למשימה זו שר הכלכלה גד יעקבי ויועצת ראש הממשלה למעמד האשה, הגב' שפירא-ליבאי.

"המחנה החרדי" יודע לספר כי ראשי התנועה הקונסרבאטיבית הרואים במאבק זה פירצה מתאימה להגברת השפעתם, מקיימים מגעים עם אישים בכירים במפלגת העבודה כדי למנוע מחוגים אורתודוקסיים לקבוע את אורחות החיים במדינה.

הערות: לאה שקדיאל היתה לאשה הראשונה שנבחרה (בשנת 1986) למועצה דתית של עיר כלשהיא. שר הדתות ביטל את בחירתה, אך בג"ץ ב- 1987 החליט לטובתה ובשנת 1988 הפכה לחברה פעילה במועצה הדתית של ירוחם.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1986

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב גשר החיים 12, ירושלים (מערכת "המחנה החרדי" בשנות ה-80) | רחוב אשר סנקר 142, ירוחם (מועצה דתית - רבנות ראשית (משוער)) | 120 Broadway, ניו יורק, ארצות הברית (The United Synagogue of Conservative Judaism - ארגון בתי הכנסת המאוחדים - התנועה המסורתית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות