לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תובעים מינוי פקיד ופקידה בכל בנק - כדי למנוע ייחוד אסור בחדר הכספות


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 08/02/1987 (יום ראשון)
הארץ טרם שקטה מן הסערה שהתחוללה במגדל העמק [ * ] ובאופק כבר נראית פרשה חדשה. התאחדות הרבנים בארה"ב ובקנדה, הסרה למרותו הבלעדית של האדמו"ר מסאטמר הרב משה טייטלבוים שמצודתו פרושה גם על ירושלים ובני-ברק, קיימה ישיבה מיוחדת ודנה בבעיות הצניעות הנוגעות גם לאחיהם לדעה בירושלים. על סדר יומה עמדה השאלה איך לשמור על הצניעות בחדרי הכספות של הבנקים כאשר האחראי על הכספת הוא גבר והלקוחה אשה, או להיפך.

בעיית הצניעות מתעוררת בעת שהפקיד והלקוחה נכנסים יחד, כפי שהחוק מחייב, לחדר הכספות שבמרתף הבנק ונועלים מאחוריהם את דלת הפלדה. התאחדות הרבנות פרסמה אזהרה חמורה בנידון, וכדי לפתור בעיה חמורה זו החליטה לפנות אל מנהלי הבנקים בדרישה למנות שני פקידים, איש ואשה, להיות אחראים על כל חדר הכספות, כך שאם הלקוח הוא גבר, ילווה אותו הפקיד, ואם אשה - תלווה אותה הפקידה.

הערות:
* מדובר על פסק הלכה של רבני מגדל העמק האוסר על נשים לצעוד עם גברים עד הקבר במהלך הלוויה.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1987

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 85 Division Ave, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (Central Rabbinical Congress of the United States and Canada - התאחדות הרבנים בארצות הברית וקנדה - ויליאמסבורג)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.