לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרפורמים תובעים מהמשטרה:

לחקור את עובדיה יוסף על חלקו בעסקי דרעי


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 11/06/1990 (יום שני)
התנועה ליהדות מתקדמת (רפורמית) תובעת מהמשטרה לחקור את נשיא מועצת חכמי ש"ס, הרב עובדיה יוסף, על המידע שברשותו ועל חלקו בפרשת השר אריה דרעי.

בעקבות ההודעה הרשמית על פתיחה בחקירה משטרתית נגד שר הפנים אריה דרעי, הגיש הרב אורי רגב, מנהל המרכז לפלורליזם יהודי של התנועה הרפורמית, תלונה נוספת נגד דרעי וביקש לחקור גם את הרב יוסף, על התבטאויותיו המפלילות נגד השר דרעי.

הרב יוסף אמר ב "קול ישראל" ב- 25.5.90 את הדברים הבאים: "אריה דרעי ירא, הוא צריך לפחד, אז מה הוא עושה, הוא מעביר את כספים דרך ראשי העיריות וראשי המועצות, אם יעביר ישירות ילך לבתי הסוהר".

"דברים חמורים אלה מלמדים כ-100 עדים שיש בידי הרב יוסף מידע רלוונטי לפעולותיו של דרעי וכי הוא מעורב בהן מלכתחילה, ומוכיחים כי הנוגעים בדבר לא היו מודעים לפנימיות המעשים וחיפשו דרך לתת להם חזות כשרה ולגיטימית, ולצורך זה נבחרה דרך להעברת הכספים באמצעות ראשי הערים והמועצות המקומיות", אמר הרב רגב שהוסיף כי נראה לו שיש חובה לחקור את הרב יוסף, בין כעד ובין כחשוד. "התעלמות מדבריו פוגעת בצורה חמורה באמינותן של רשויות החוק ויוצרת חשד מסוכן של חסינות מפני החוק לאיש שאין לו החסינות הזו". אמר הרב רגב.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הקבלן 28, ירושלים (ביתו של אריה דרעי) | רחוב הקבלן 45, ירושלים (מגורי הרב עובדיה יוסף) | רחוב דוד המלך 13, ירושלים (מרכז התנועה ליהדות מתקדמת - רפורמית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.