לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

לא צריך תמיד לנגן על המיתר העדתי, העיר הרב שך לח"כים


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 06/09/1990 (יום חמישי)
הרב אליעזר מנחם שך, נשיא מועצת גדולי התורה של המפלגה החרדית ("דגל התורה") ופטרונה של ש"ס, גינה בחריפות את ההתבטאויות של הח"כים של ש"ס, שאמרו כי בחקירת השר אריה דרעי היתה אפליה עד רקע דעתי.

אתמול הובאו לידיעת הרב שך ההתבטאויות של הח"כים יאיר לוי ושלמה דיין (ש"ס), שהתלוננו על המשטרה שחקרה "בגסות" את האדמו"ר אליעזר אבו-חצירא בפרשת דרעי. בינתיים הכחיש הרב אבו חצירא בעצמו את הטענה כאילו נחקר בגסות. הח"כים טענו כי אילו דובר באדמו"ר אשכנזי לא היתה המשטרה מעיזה לנהוג כך.

הרב שך הגיב בזעם ואמר כי תגובות כאלה מכניסות פילוג בעם ישראל, גורמות לחילול השם והוסיף: "לא צריך תמיד לנגן על המיתר העדתי ואם יושמעו בש"ס התבטאויות כאלו הם יגרמו לנתק מלא עם ש"ס".

בחוגים החרדיים דרוכים לקראת הופעתו הפומבית הקרובה של הרב עובדיה יוסף באיצטדיון יד אליהו, בעשרת ימי תשובה שאחרי ראש השנה. מארגני העצרת המרכזית מצפים להשתתפותם של אלפים.

לפני חצי שנה הופיע הרב יוסף בחוג רבנים וראשי ישיבות וחילק "ציונים ותארים" לראשי השלטון. ראש הממשלה, יצחק שמיר, היה לדידו "אוכל שרצים", אשתו - "מרשעת", שרון - "אוהב חזירים", מבקרת המדינה - "עוכרת ישראל", ליועץ המשפטי יוסף חריש "איחל" שיחרב ביתו.

מחוגים המקורבים לש"ס ולרב יוסף נודע, כי בהופעה הקרובה ביד אליהו, יבוא הרב יוסף חשבון עם שר המשטרה רוני מילוא ועם מפכ"ל המשטרה, אוייבי "הבן יקיר לי", דרעי.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יגאל אלון 51, תל אביב (איצטדיון יד אליהו (כיום היכל מנורה מבטחים)) | רחוב יפו 216, ירושלים (מפלגת ש"ס) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב הקבלן 45, ירושלים (מגורי הרב עובדיה יוסף)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות