לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מתיחות בין הרב שך לרב יוסף על רקע פרשת דרעי


מאת: נח זבולוני סופר "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 25/09/1990 (יום שלישי)
מתיחות רבה קיימת בין הרב אליעזר מנחם שך, נשיא מועצת גדולי התורה של המפלגה החרדית דגל התורה, לבין נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, על רקע פרשת דרעי.

רבים תמהים לנוכח שתיקתו הבולטת של הרב שך, פטרונה של ש"ס, בכל הקשור בפרשת דרעי, ואינו מתערב למען השר המושמץ, שעליו התבטא בשעתו כי עשה גדולות ונפלאות למען הישיבות הקדושות, יותר משעשתה אגודת ישראל במשך כל 40 שנות קיום המדינה.

בשלב הראשון עוד חשבו בש"ס, כי הרב שך יפעיל את השפעתו הרבה בחוגים הממשלתיים למען דרעי, אולם האכזבה הראשונה היתה בהופעה פומבית ב "ירחי כלה", אשר לרוב מתייחס הרב שך במהלכה לבעיות אקטואליות ומביע את עמדתו בעניינים העומדים על סדר היום. אבל בהופעה זו לא נגע הרב שך כלל בפרשת דרעי. האכזבה היתה גדולה, לאחר ששך דן בנושאים שונים כמו הקיבוצים, מערך, ליכוד, העלייה מברה"מ ועוד - ואילו את פרשת דרעי עקף. באחרונה ביקשו מהרב שך שיפרסם גילוי דעת בנושא דרעי בצורת מכתב אל חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס, אך גם בקשה זו הושבה ריקם, לאחר מכן פנו ראשי ש"ס אל הרב שך שיביע חוות דעת הלכתית בנושא זה כדי להקריאה, אך הרב שך סירב לשמוע על כך.

במסע עצרות ההתעוררות שקיימו הרב יוסף והשר דרעי, שבמהלכו נעזרו בשירותי מסוק כזכור, היתה פנייה לרב שך, אך זה עמד בסירובו בעקשנות.

הקש ששבר את הידידות בין הרב שך וש"ס היה בעת שעלתה הבעיה של שחרורם של צבי יעקובסון ואלי צוברי. גם במקרה זה עמד הרב שך איתן כסלע והשאיר את ניהול המערכה לרב יוסף.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1990

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הקבלן 28, ירושלים (ביתו של אריה דרעי) | רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב הקבלן 45, ירושלים (מגורי הרב עובדיה יוסף)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות