לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

החרדים זועמים על הזמנת שמיר לעצרת של הרב עובדיה יוסף


מאת: נח זבולוני כתב "דבר" בירושלים
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 15/03/1991 (יום ששי)
הזמנת ראש הממשלה יצחק שמיר להשתתף בעצרת הודיה שעורך הרב עובדיה יוסף, עוררה תסיסה בקרב היהדות החרדית בעיקר אצל הליטאים ובני הישיבות שבראשן עומד הרב שך, נשיא מועצת גדולי התורה של "דגל התורה".

הרב עובדיה יוסף, נשיא מועצת החכמים של ש"ס, קבע ליום ראשון הקרוב עצרת, שהדגש בה הוא על חסדי ה' לישראל בזמן מלחמת המפרץ. לעצרת, שתתקיים ב "יד אליהו", אמור להגיע גם הרב הידוע אורי זוהר.

החרדים זוכרים היטב שבעבר הלא רחוק כינה הרב יוסף את שמיר "אוכל נבלות וטריפות" ורעייתו שולמית שכתה לכינוי "המרשעת", שאוכלת בחו"ל רק אצל גויים. איך יוכל הרב יוסף, רוגזים החרדים, להביט בפניו של שמיר, שכן לפי ההלכה אסור להסתכל בפניו גם דרך משקפיים כהים.

מקורבי שמיר ממליצים לו בחום שלא יילך לעצרת, משום שסביר שהרב יוסף יביע בה את דעתו ההלכתית, הגורסת כי יש להחזיר שטחים תמורת שלום, ואפשר גם לוותר על ריבונות ישראל במזרח ירושלים. מצב כזה יכול להיות לא נעים עבור שמיר. נודע כי אנשי "ארץ ישראל השלמה" ו- "גוש אמונים" מתכוונים לפוצץ את העצרת.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב סמולנסקין 9, ירושלים (פינת רחוב בלפור - בית ראש הממשלה - בית אגיון (משנת 1974)) | רחוב יגאל אלון 51, תל אביב (איצטדיון יד אליהו (כיום היכל מנורה מבטחים)) | רחוב הקבלן 45, ירושלים (מגורי הרב עובדיה יוסף)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות