לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"דברי אבי סולפו בתקשורת", אומר בנו של הרב, אפרים שך


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 14/06/1992 (יום ראשון)
"דברי אבי הוצאו מהקשרם וסולפו בתקשורת", אמר הרב ד"ר אפרים שך, בנו של הרב שך ומפקח על חינוך המבוגרים במשרד החינוך בירושלים.

אפרים שך, שאינו קשור על פי רוב לחוגים הפוליטיים החרדים, אמר לכתבנו בירושלים, מיד לאחר שחלק מהנאום של הרב שך בדבר בית ספר אליאנס [ * ] הועבר ב "קול ישראל", כי מה שלא צוטט היו דברי הרב שך "כי גם הם שווים ומתקדמים, ויש לקוות שעוד שנים ספורות הם שוב יחזרו למצבם הרוחני המפואר, אבל בינתיים יש להם מה ללמוד ועדין לא הגיע זמן שתהיה להם העדיפות בהנהגה".

אפרים שך אמר שאינו מנסה להסביר את דברי אביו, אבל האופן בו הוצג אביו הוא סילוף מוחלט. לדבריו, הרב שך יצא נגד אלה המנסים לקנות השפעה על הישיבות בכספים שהם מעבירים לישיבות, כלומר ש"ס.

הערות: * מדובר על נאום אותו נשא הרב שך בכנס רבנים בבני ברק במסגרת מערכת הבחירות לכנסת. בנאום זה דיבר הרב שך על מקומם של הספרדים בהנהגת העדה החרדית, וכמשל סיפר על הפשרנות שגילתה העדה הספרדית בהקמת בית הספר "למל" בתמיכת אליאנס (כל ישראל חברים) בשנת 1856. הספרדים היו מוכנים לכך שבבית הספר יהיו גם לימודי חול מודרניים, לעומת האשכנזים שהחרימו את בית הספר. לאור זאת פרשו שהרב שך חושב שהספרדים מקלים ופשרנים ולכן אינם ראויים לשמש בהנהגת הזרם החרדי.


צולם במכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב עוזיאל, ירושלים (ביתו של אפרים שך בשנות ה-80 וה-90, שכונת בית וגן (משוער)) | רחוב ישעיהו 13, ירושלים (פינת רחוב דוד ילין - בית הספר "למל" - שכונת זכרון משה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות