לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פסק הלכה: אין מצווה לגור במקום שדורש אבטחה


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 14) - 31/07/1992 (יום ששי)
"אין מצווה לגור דווקא במקום שצריכים אבטחה מהמשטרה והצבא", קבע הרב בנימין יהושע זילבר, חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

בעקבות הגשת אי-האמון על-ידי נציג "דגל התורה" בכנסת, והעדרות נציגי אגו"י ממנה, קבע הרב זילבר, הליטאי היחיד במועצת גדולי התורה, הידוע בשם "הצדיק", פסק הלכה לפיו לא רק אין מצווה להתנחל במקום שצריך אבטחה, אלא אף יתכן כי יש איסור בהתנחלות כזו, כי יש להתרחק ממקום סכנה.

הרב זילבר הגיב גם על הביטוי "שמד" שהושמע ביחס לשרת החינוך שולמית אלוני, ואמר: ביטויים כגון אלה יכולים להשכיח מה זה שמד ממש, כי לפי האמת, זה 40 שנה מאז קום המדינה, משרד החינוך הוא שמד (גם בימי כהונתו של שר החינוך מטעם המפד"ל). וגם בשנים שהיו לנו הסכמים עם הממשלה, כי מבחינת החוק לא היתה אפשרות להצטרף לאי האמון, אבל עקרונית אין לנו אמון בממשלה, מלבד משרד החינוך, שאינה רוצה להכיר כי רק חוקת התורה היא הסמכות היחיד", קבע הרב זילבר בחוות דעת הלכתית.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שדרות אביי ורבא 4, בני-ברק (ביתו של הרב בנימין יהושע זילבר) | דרך השדות 73, כפר שמריהו (ביתה של שולמית אלוני) | הגדה המערבית
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות