לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב יוסף תומך ברבין כמנהל מו"מ השלום

"קדושת האדם עדיפה על קדושת הארץ"

דרעי: טועה מי שחושב, שמישהו אחר ישמור על הגולן טוב יותר מרבין


מאת: נח זבולוני וכתב עתי"ם
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 18/09/1992 (יום ששי)
מיון מהיר:
1992
שר הפנים אריה דרעי אמר אתמול, כי הרב עובדיה יוסף נתן את ברכת הדרך לראש הממשלה יצחק רבין להמשיך להתקדם במשא-ומתן לשלום.

דרעי, שרואיין בתוכנית "מבט" בטלוויזיה, ציין כי כשמדובר בנושא ביטחוני ובפיקוח נפש, קדושת האדם עדיפה על קדושת הארץ, לדעת הרב עובדיה יוסף, קדושת האדם היא ערך עליון לפי ההלכה במקרה כזה.

לדבריו, הרב יוסף סבור שיש לנצל את המצב הנוכחי בעקבות השינויים בעולם הערבי ובחבר העמים, מכיוון שייתכן שבעוד שנה-שנתיים שוב יתגברו הגורמים הקיצוניים במדינות הערביות. "כיצד נסתכל בראי כלפי ילדינו אם לא נמנע מלחמה, שבה עלולים להיות עשרות אלפי קורבנות ?", אמר דרעי.

לדברי השר דרעי, אין יסוד לביקורת על רבין, שהוא מוותר על הגולן והצפון. "טועה מי שחושב, שמישהו אחר ישמור על הגולן טוב יותר ממנו. לליכוד היה יותר קל להגיע לוויתורים מאשר לרבין", אמר דרעי.

מנהיג הפלג הליטאי, הרב אליעזר שך, הביע אמש מורת רוח בעקבות הידיעות שהופצו בשמו, כאילו אמר שניתן לוותר על רמת הגולן תמורת שלום וכי רוב פוסקי הדור סבורים שמצוות יישוב ארץ ישראל אינה חלה על רמת הגולן. מקורבי הרב שך מסרו בשמו, כי הוא כלל לא התבטא בנושא רמת הגולן וכל הפרסומים בנושא זה מגמתיים ושקריים.

אולם כתב "דבר" מציין, כי בפתיחת מושב הוועד הפועל העולמי של אגודת-ישראל ב-1980, כאשר הכנסת עמדה להצביע על חוק הגולן ואגודת ישראל לא תמכה בו למרות שהיתה בקואליציה, אמר הרב שך, כי "3700 שנה חיינו בלי חוק הגולן ובלי הגולן כלל ואף הלאה נוכל לחיות בלי חוק זה. באותו רגע שראש הממשלה (בגין) הגיש את החוק, נשיא ארה"ב יכול להטיל עלינו אמברגו במשך שבוע או שבועיים וכל אותה המדינה (מדינת ישראל) אבודה. אם אינך רואה לאלתר את התגובה על חקיקת החוק, דע כי בן אדם אתה ואין אתה יודע מה עתיד להיות בעוד עשרים שנה. בהתגרות עם ארה"ב אנו מכניסים את יהדות אמריקה בעימות עם הממשל האמריקאי ומי יודע איזה מחיר עוד נצטרך לשלם על התגרות זאת", אמר הרב בכינוס.

דפים בנושא:
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1992

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ראב"ד 27, בני-ברק (ביתו של הרב שך) | רחוב הקבלן 45, ירושלים (מגורי הרב עובדיה יוסף) | רמת הגולן
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות